Manisadasondakika.com, manisahaberi, manisahaber ,  manisagündem, manisaajanhaberleri,  manisakazahaberleri, manisadadeprem,

Öğretmenler nesli tükenen hayvanlara dikkat çekti

Öğretmenler GELECEĞE 3 “S” Projesi ile nesli tükenen hayvanlara dikkat çekti Manisa Yunusemre Valide Sultan Anaokulu GELECEĞE 3 “S” Projesi ile nesli tükenen hayvanlara dikkat çektiler. Öğrencilere hava kirliği, su kirliliği ve çevre kirliliği konusunda bilgiler verildi. Gelecege 3’’S’’ Gökyüzü, Kara, Su dünyası proje gruplarında öğrencilerimizle çevresel sorunlar ve iklim değişikliği konuları ele alınmıştır. Bu […]

Öğretmenler nesli tükenen hayvanlara dikkat çekti
10 Haziran 2021 - 13:49 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

Öğretmenler GELECEĞE 3 “S” Projesi ile nesli tükenen hayvanlara dikkat çekti
Manisa Yunusemre Valide Sultan Anaokulu GELECEĞE 3 “S” Projesi ile nesli tükenen hayvanlara dikkat çektiler. Öğrencilere hava kirliği, su kirliliği ve çevre kirliliği konusunda bilgiler verildi. Gelecege 3’’S’’ Gökyüzü, Kara, Su dünyası proje gruplarında öğrencilerimizle çevresel sorunlar ve iklim değişikliği konuları ele alınmıştır. Bu kapsamında öğrencilerimiz nesli tükenmekte olan hayvanı araştırdılar. Scamper tekniğini kullanarak çevresel sorun ve iklim değişikliğinden etkilenen hayvanların yaşadığı problemleri bulup çözüm ürettiler. Storyline yöntemi ile de hayvanların yaşam alanlarını oluşturup, storygami tekniği ile de hayvanlarının ağzından insanlara yaşadıkları sorunları anlatan mektup yazdılar. Stem-A planı ile de çevresel sorunlara maruz kalan hayvanların sorunlarını çözmek için oryantiring çalışması, fen matematik ve mühendislik alanların da özgün ürünler oluşturarak çözüm yolları buldular. Ayrıca vahşi doğa fotografçısı Burak DOĞANSOYSAL ile yapılan zoom toplantısında öğrencilerimiz vahşi doğa ile ilgili merak ettiklerine cevap buldular. Biyolog Fatih POLAT ın vermiş olduğu eğitim ile öğrencilerimize minik biyolog belgelerini aldılar ve çevre gönüllüsü oldular. Çocukların araştırdıkları hayvanların maske, şapka ,başlık kullanılarak kostüm partisi ile proje finali yapılmıştır.

Manisa Yunusemre Valide Sultan Anaokulu eTwinning projesi kapsamında anlamlı bir projeye imza attı. 30 öğretmenin bir araya gelip oluşturduğu GELECEĞE 3 “S” Projesi ile nesli tükenen hayvanlara dikkat çektiler. Projeye Manisa başta olmak üzere; Ankara, Antalya, İzmir, Bursa Konya, Eskişehir, Kırıkkale, Kastamonu, Gaziantep, Tokat illerimden öğretmenler katıldı.
Yunusemre Valide Sultan Anaokulu Müdürü Hanife Kural yaptığı açıklamada” Manisa başta olmak üzere; Ankara, Antalya, İzmir, Bursa Konya, Eskişehir, Kırıkkale, Kastamonu, Gaziantep ve Tokat illerinden 30 öğretmenin bir araya gelip oluşturduğu GELECEĞE 3 “S” Projesi ile nesli tükenen hayvanlara dikkat çektik. Öğrencilerimiz ile birlikte . hava kirliği, su kirliliği ve çevre kirliliği üzerine bilgiler verdik. Nesli tükenen hayvanlara masallar yazdık ve yine nesli tükenen hayvanların kostümlerini tasarladık” dedi.
Manisa başta olmak üzere; Ankara, Antalya, İzmir, Bursa Konya, Eskişehir, Kırıkkale, Kastamonu, Gaziantep, Tokat illerinden 30 öğretmenin bir araya gelip oluşturduğu GELECEĞE 3 “S” Projesi ile nesli tükenen hayvanlara dikkat çektiler. Yaratıcılık tekniklerini kullanarak öğrencilerin de yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmeyi amaçladıklarını aktaran Yunusemre Valide Sultan Anaokulu Müdürü Hanife Kural” Günümüz dünyasında bir ülkenin bilgi ve teknoloji düzeyi, o ülkenin gelişmişlik düzeyini belirlemektedir. Bilgi ve teknoloji dediğimiz zaman ise yaratıcılığın kilit konumda olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla gelişmekte olan pek çok ülke, eğitim sistemini gözden geçirerek, bireylerin yaratıcılık düzeylerini yükseltmeye çalışıyor. GELECEĞE 3 “S” Projesi ile öğretmenler, STORYLINE Yöntemiyle SCAMPER, STEM-A gibi literatürde kabul görmüş yaratıcılık tekniklerini kullanarak öğrencilerin de yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor.
ÖĞRENCİ VE VELİLER BİLGİLENDİRİLDİ
Öğrencilerin, öğretmenlerin olduğu kadar velilerin de aktif çalıştığı projede; öğretmen ve öğrenci webinarlarının (Web Seminerleri), yanında veliler için de bilgilendirici webinarlar hazırlandı. Manisa Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş ve Ankara Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özel projeye konuk olarak katkı sağladı.

Projede Yer Alan Öğretmenler:
• Ankara İmirzalıoğlu Ganime Hanım Anaokulu’ndan Sönmez Doksöz, Nuray Kartal, Sultan Gökaslan ve Nergiz Akdoğan
• Ankara Şehit Teğmen Ertuğrul Pilatin İlkokulu’dan Ahmet Yiğit ve Sinem Özgül
• Ankara Habibe Mehmet Kaya Anaokulu’ndan Ceyda Yüksel ve Fatma Arın
• Ankara Gökçeyurt Yibitaş İlkokulu’dan Ebru Eren
• Ankara Serpil Sümer Anaokulu’dan Sebiha Cesur Yılmaz
• Ankara Yıldırım Beyazıt İlkokulu’ndan Ümmü Habibe Türk
• Ankara Nedim İnan İlkokulu’dan Esra Özdemir
• Antalya İstiklâl İlkokulu’ndan Sermin Ayhan
• Bursa 14 Eylül Ortaokulu’ndan Aylin Kargın Yılmaz
• Eskişehir Lamia Dayanç Anaokulu’ndan Zeynep Kaya ve Seçil Koçaş
• Gaziantep Fehime Osman Pekmezci Anaokulu’ndan Aysun Işık
• İzmir Sekiz Eylül İlkokulu’ndan Özlem Yılmaz
• Kastamonu Adzavay Anaokulu’ndan Sümeyye ŞİMŞEK ve Emine Bilgen
• Konya Mahide Koşukçu İlkokulu’dan Nejla Arslan
• Kırıkkale Kızılırmak Şehit Volkan Pilavcı Anaokulu’dan Rabia Yıldırım
• Manisa Valide Sultan Anaokulu’ndan Hanife Kural, Zekiye Uyaner, Özlem Cevher, Aylin Erenler, Canan Türkmen, Meltem Çaşka
• Manisa TBMM 85.Yıl Çpal Anasınıfı’ndan Sinem Gündüz Şentürk
• Tokat Harun Yüksel İlkokulu’ndan Fatma Gökdere

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5