Manisadasondakika.com, manisahaberi, manisahaber ,  manisagündem, manisaajanhaberleri,  manisakazahaberleri, manisadadeprem,

Yunusemre’de “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” Coşkulu Şekilde Kutlanıyor

Yunusemre’de “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” Coşkulu Şekilde Kutlanıyor Hayat Boyu Öğrenme Haftası Manisa’nın Yunusemre ilçesinde coşkulu şekilde kutlanmaya devam ediliyor. Dün bayanlara özel açık alanda spor yaparak başlayan etkinlikler, bugün Yunusemre Halk Eğitim Merkezi’nde el sanatları sergisi açılışı ile devam etti. Pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleşen el sanatları sergisinde, kursiyerlerin kurslarda yapmış olduğu ürünler sergilendi. […]

Yunusemre’de “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” Coşkulu Şekilde Kutlanıyor
03 Haziran 2021 - 16:47 'de eklendi ve 42 kez görüntülendi.

Yunusemre’de “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” Coşkulu Şekilde Kutlanıyor
Hayat Boyu Öğrenme Haftası Manisa’nın Yunusemre ilçesinde coşkulu şekilde kutlanmaya devam ediliyor. Dün bayanlara özel açık alanda spor yaparak başlayan etkinlikler, bugün Yunusemre Halk Eğitim Merkezi’nde el sanatları sergisi açılışı ile devam etti. Pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleşen el sanatları sergisinde, kursiyerlerin kurslarda yapmış olduğu ürünler sergilendi. Ayrıca Yunusemre İlçesinde bulunan tüm okullarda veli ve öğretmenler arasında slogan yarışması, öğrenciler arasında ise kompozisyon yarışması yapıldı.

Yunusemre Halk Eğitim Merkezinin el sanatları sergi açılışına Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş. Manisa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Musa Tahsin Kalaycı, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Emel Bayer, Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz, okul ve kurum müdürleri, Yunusemre Halk Eğitim Merkezi öğretmen, usta öğretici ve kursiyerler katıldı.
Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliklerinde dün itibariyle başladıklarını ifade ederek “Dün bayanlarımıza spor etkinliği yaptık. Bugün itibariyle de el sanatları sergimizi açıyoruz. Yunusemre Halk Eğitim Merkezimiz 73 alanda 3 bin 600 kurs açtı. Bu yıl itibariyle 7 bin 500 kursiyerimiz kurslarımızdan faydalandı. Yunusemre ilçemizde hedefimiz 50 bin kursiyerimize ulaşmaktır. Belediye ve STK ile yapmış olduğumuz protokollerle 8 alanda kurslarımızı devam ettirdik. Bu süreçte emeği geçenlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici ise Yunusemre ilçesinin Manisa’da en büyük ilçe olduğunu ifade ederek “Yunusemre ilçemiz 250 bine yakın nüfus ile Manisa’nın 17 ilçesinde en büyük ilçemiz.Okul müdürlerimiz, okullarımızla öğrencilerimizle bu anlamda hizmete devam ediyoruz. Bizim sloganımız ‘Her yerde her yaşta herkese eğitim”dir. Bu slogan doğrultusunda halk eğitim merkezimiz kurslarına devam ediyor. Pandemi ile birlikte farklı kurallar farklı şartlar göz önüne geldi. Pandemide olsa arada versek bütün kurumlarımızda eğitime devam ettik. Burada emeği geçen başta Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş başta olmak üzere, şube müdürlerimize, Halk eğitim merkezi müdürü ve usta öğreticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Kursiyerler usta öğreticiler ise ürünlerini sergilemekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başta Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici olmak üzere, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş. Manisa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Musa Tahsin Kalaycı, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Emel Bayer, Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz’a verdikleri destekten dolayı teşekkür ettiler. Hedeflerinin ise pandemi sonrasında daha büyük geniş kapsamlı sergi açmak olduğunu ifade ettiler.

           

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5