Manisadasondakika.com, manisahaberi, manisahaber ,  manisagündem, manisaajanhaberleri,  manisakazahaberleri, manisadadeprem,

Manisa Sana Kanım Feda Projesine ilgi Yoğun

Manisa Sana Kanım Feda Projesine ilgi Yoğun Manisa Sana Kanım Feda Projesi kapsamında kısıtlamayı fırsata çevirdiler, kan bağışı kampanyası düzenlediler. Manisa Kızılay Kan Bağış Merkezi, Manisa İl Milli Müdürlüğü Ar-Ge Birimi ve Türk Kızılay Manisa Şubesi işbirliğiyle 15 Demokrasi Meydanı karşısında kan bağışı kampanyası düzenlendi. Koronavirüs pandemisi nedeniyle kan stoklarının azaldığı bu dönemde İç İşleri […]

Manisa Sana Kanım Feda Projesine ilgi Yoğun
29 Mayıs 2021 - 12:03 'de eklendi ve 6424 kez görüntülendi.

Manisa Sana Kanım Feda Projesine ilgi Yoğun

Manisa Sana Kanım Feda Projesi kapsamında kısıtlamayı fırsata çevirdiler, kan bağışı kampanyası düzenlediler. Manisa Kızılay Kan Bağış Merkezi, Manisa İl Milli Müdürlüğü Ar-Ge Birimi ve Türk Kızılay Manisa Şubesi işbirliğiyle 15 Demokrasi Meydanı karşısında kan bağışı kampanyası düzenlendi. Koronavirüs pandemisi nedeniyle kan stoklarının azaldığı bu dönemde İç İşleri Bakanlığı sokağa çıkma kararnamesine istinaden kan bağışında bulunanlar sokağa çıkma kısıtlamasından muaf oldu. Kan bağışı akşam saat 21.30’a kadar devam edecek. Kampanyaya Manisa Telsiz Radyo Amatörleri ve Arama Kurtarma Derneği (Manisa MAT), Türkiye Diyanet Vakfı Manisa İl Gençlik Kolları üyeleri, destek verdi. Etkinlikte kan bağış merkezinden 30 personel, Türk Kızılay Manisa Şubesi’nden 5 personel ve 25 Kızılay gönüllüsü görev aldı.

Hastanelerde pandemi nedeniyle kan stokları azaldı

Manisa Kızılay Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. İsmet Nardal gazetecilere yaptığı açıklamada, “Manisa Kan Bağış Merkezi olarak son kısıtlamalardan istifade etmek için bu programı geliştirdik. Hastanelerde pandemi nedeniyle kan stokları azaldı. Bizlerde Kan Bağış Merkezi olmak üzere fırsatları değerlendiriyoruz. Kurum ve kuruluşlardan, vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Manisa halkımızın bu çağrılarımıza cevap vermelerini ümit ediyoruz” dedi.
Nardal koronavirüs olanların 1 ay sonra sağlıklı ilgili bir sorunları yoksa kan bağışında bulunabileceğini, aşı olanların ise 7 gün geçtikten sonra kan verebileceğini vurguladı.
Kan bağışında bulunan Manisa MAT Başkanı Bahattin Özer, Kızılay ile sürekli işbirliği içerisinde olduklarını kaydederek, Ramazan ayında erzak dağıtımına destek olduklarını, bugünde kan bağışı için burada olduklarını söyledi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5