Manisadasondakika.com, manisahaberi, manisahaber ,  manisagündem, manisaajanhaberleri,  manisakazahaberleri, manisadadeprem,

MANİSA ENGELLİLER DERNEĞİ BİR AİLEYİ DAHA SEVİNDİRDİ

MANİSA ENGELLİLER DERNEĞİ BİR AİLEYİ DAHA SEVİNDİRDİ Manisa’nın Akhisar ilçesi Sarıcalı Mahallesinde ikamet eden engelli bir aileye, Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız ‘dan  tekerlekli sandalye desteği geldi. Manisa’nın Akhisar ilçesi  Sarıcalı mahallesinde ikamet eden engelli ailenin hayatını sürdürebilmesi ve toplumun içine katılabilmesini sağlamak amacıyla Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız   ve […]

MANİSA ENGELLİLER DERNEĞİ BİR AİLEYİ DAHA SEVİNDİRDİ
03 Mayıs 2021 - 10:11 'de eklendi ve 2640 kez görüntülendi.

MANİSA ENGELLİLER DERNEĞİ BİR AİLEYİ DAHA SEVİNDİRDİ

Manisa’nın Akhisar ilçesi Sarıcalı Mahallesinde ikamet eden engelli bir aileye, Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız ‘dan  tekerlekli sandalye desteği geldi.

Manisa’nın Akhisar ilçesi  Sarıcalı mahallesinde ikamet eden engelli ailenin hayatını sürdürebilmesi ve toplumun içine katılabilmesini sağlamak amacıyla Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız   ve Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran’ın da katkılarıyla aileye tekerlekli sandalye teslim edildi.

ENGELLİ AİLELERİ BULUYORUZ

Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız “Manisanın 17 ilçesi bana bağlı. Biz gidiyoruz engelli aileyi buluyoruz ve hemen bu ailenin engelini kaldırmak için harekete geçiyoruz. Kırkağaç’ın bir köyüne de gittik orada da bir gengelli ailemiz var, onlara da destek olmak adına elimizden geleni yapacağız. Biz engelliyi buluyoruz ancak bizi üze olay ise muhtarların bu engellilerden haberi dahi yok. Benim paylaşımlarımı herkes görüyor ve hatta Almanya’dan da görüyorlar. Birgün Almaya’dan biri aradı ve teşekkür etti ve ben size tekerlekli sandalye göndereceğim ama gerçek ihtiyaç sahibine vereceksiniz,  bunun günahıda vebalide sizin boynunuza, dedi. Benide İ. isimli bir bey aradı, ayakları kesik ve eşide aynı durumda. Bize Almanya’dan tekerlekli sandalyeleri temin eden İbrahim Alparslan, Salih bey’e teşekkür ederiz. Onların gönderdiği  destekleri Manisanın ilçelerindeki dağ köylerinde gariban ailelere götürdük, yoka yoksula verdik. Şehir Merkezinde herkes valiye, vali yardımcısına, kaymakama, belediye başkanına ulaşabiliyor ve  ihtiyaçlarını alabiliyorlar” dedi.

ŞEHZADELER BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR EDERİZ

Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız ” Şehzadeler Belediyemizede teşekkür ederiz, bize bu konuda destek vererek tam donanımlı asansörlü araç temin etti. O benim makam aracım oldu, o raca 5 tane akülü araba sığıyor ve bize tahsis edildi. Geçen Kırkağaç, Gelenbe’nin bir köyüne gittik, onun hikayesi daha farklı, onada Jandarma Paşamız destek verdi. Orayada Paşamız ile birlikte gideceğiz. Gittik ancak bizim verdiğimiz araç ona uymadığı için Jandarma Komutanımızda o aileye beraber gidelim dedi ve o aileyede beraber gideceğiz. Biz yoka yoksula vermek için yollara çıktık. Akhisar’daki ailemizi tekerlekli sandalye teslim etmek için davet ettiğimizde  İlçe Emniyet Müdürümüz Sayım Başaran ne demek memnuniyetle, dedi ve bizim ile birlikte gelerek ailemize tekerlekli sandalyemizi teslim ederek sevindirdik. Ben buradan  tekrardan Almanya’dan tekerlekli sandalyeleri temin eden İbrahim Alparslan, Salih bey’e bizlere her zaman destek veren Şehzadeler Belediye Başkanımıza, yardımcılarına, personeline, Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran’a ve derneğimize destek veren herkese teşekkür ederim.” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5