Kompozisyon Yarışmasında Manisa  Hasan Türek Anadolu Lisesi İl 2. oldu.

Manisa’da 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 100. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma  töreni  kapsamında “Bil İstiklali Koru İstikbali”  okullar  arası Kompozisyon Yarışmasında Manisa  Hasan Türek Anadolu Lisesi il 2. oldu. Manisa’nın Yunusemre ilçesi eğitim öğretime   devam eden ve  yapmış olduğu sosyal projelerle kendisinden sıkça  söz ettiren ve her yıl başarısını katlayarak arttıran Manisa  Hasan […]

Kompozisyon Yarışmasında Manisa  Hasan Türek Anadolu Lisesi İl 2. oldu.
15 Mart 2021 - 17:57 'de eklendi ve 3685 kez görüntülendi.

Manisa’da 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 100. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma  töreni  kapsamında “Bil İstiklali Koru İstikbali”  okullar  arası Kompozisyon Yarışmasında Manisa  Hasan Türek Anadolu Lisesi il 2. oldu.

Manisa’nın Yunusemre ilçesi eğitim öğretime   devam eden ve  yapmış olduğu sosyal projelerle kendisinden sıkça  söz ettiren ve her yıl başarısını katlayarak arttıran Manisa  Hasan Türek Anadolu Lisesi bir ödül daha aldı.  Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce  İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 100. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri kapsamında  “Bil İstiklali Koru İstikbali”   Kompozisyon Yarışmasında Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi 11/G öğrencisi İremnur  Yüksel   İl 2. oldu. Manisa  Hasan Türek Anadolu Lisesi Müdürü  Ömer Bozoğlu   12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 100. Yılında bu anlamlı hediyeyi okul olarak aldıklarından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi ve sözlerine şöyle devam etti;

“12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 100. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma  töreni  kapsamında  Okulumuzda  gerçekleştirdiğimiz  kompozisyon yarışmasında 1. İremnur Yüksel, 2.Emine Sena Subaşı, 3. Sedef Kolat olmuştur. Okul 1. İremnur Yüksel  Yunusemre  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyonda ilçe 1. Oldu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullar  arası Kompozisyon Yarışmasında Manisa  Hasan Türek Anadolu Lisesi 11/G öğrencisi İremnur Yüksel il  2. oldu. Öğrencilerimizi kutluyorum. Bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşımız ilelebet var olacaktır. Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un  aziz hatırasına saygı duyuyorum ve kıymetli şairimize rahmet diliyorum “ifadelerinin kullandı.

Manisa  Hasan Türek Anadolu Lisesi  öğrencisi  kompozisyon yarışmasında il  2. olan    İremnur Yüksel ise  “İstiklal Marşımızın 100. yılında kompozisyonumun birinci gelmesine çok sevindim. Ben atalarımın bize emanet bıraktığı vatanımızın gelişmesini istiyorum. Ülkemize ve Mehmet Akif’e layık gençler olmalıyız.  Benim bu başarım da emeği olan  başta Manisa  Hasan Türek Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Bozoğlu olmak üzere tüm öğretmenlerime teşekkür ederim ” şeklinde konuştu.

 

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER