Manisadasondakika.com, manisahaberi, manisahaber ,  manisagündem, manisaajanhaberleri,  manisakazahaberleri, manisadadeprem,

Kamyoncular Kooperatifinde Mustafa Şahintepe yeniden seçildi

Kamyoncular Kooperatifinde Mustafa Şahintepe yeniden seçildi 408 üyesi bulunan Manisa Kamyoncular ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Seçimli Olağan Genel Kurulu sakin başladı, gergin devam etti. Kooperatif bahçesinde yapılan genel kurula Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Karaağaç ve üyeler katıldı. Genel kurulda 6 yıldır başkanlık yapan Mustafa Şahintepe ile İbrahim Pekar yarıştı. 408 üyeden 359’u […]

Kamyoncular Kooperatifinde Mustafa Şahintepe yeniden seçildi
13 Mart 2021 - 16:40 'de eklendi ve 2615 kez görüntülendi.

Kamyoncular Kooperatifinde Mustafa Şahintepe yeniden seçildi

408 üyesi bulunan Manisa Kamyoncular ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Seçimli Olağan Genel Kurulu sakin başladı, gergin devam etti. Kooperatif bahçesinde yapılan genel kurula Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Karaağaç ve üyeler katıldı. Genel kurulda 6 yıldır başkanlık yapan Mustafa Şahintepe ile İbrahim Pekar yarıştı. 408 üyeden 359’u oy kullandı. 1 oy geçersiz sayılırken, Mustafa Şahintepe 187 oyla yeniden başkan seçildi, rakibi İbrahim Pekar ise 171 oy aldı.

Açılış konuşmasını yapan Manisa Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mustafa Şahintepe, genel kurulun hayırlı olmasını diledi. Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Karaağaç, genel kurulun hayırlı olmasını dileyerek sorunları bildiklerini ve Ankara’ya ilettiklerini açıkladı. Kooperatifin yüzde 100 iştiraki olan Manisa Spil Nakliyat Taşımacılık Otomotiv Yedek Parça Turizm Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanlı şirketin Halk Bankası Manisa Şubesi’nden kullanacağı 15 milyon TL’ye yakın kredi limitiyle ilgili kooperatifin müşterek müteselsil kefareti için yönetim kuruluna yetki verilmesi ve akaryakıt fonu oluşturulmasıyla ilgili maddeler görüşüldüğü sırada tartışmalar başladı. Divan Başkanının uyarılarına rağmen tartışmalar devam etti. Kürsüde konuşanlara genel kurula katılan üyelerin izin almadan cevap vermesi tartışmaları büyüttü. Tartışmalar büyüyünce araya Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Karaağaç kürsüye çıkarak, “Bu seçimi kim kazanırsa kazansın, yarın gene hep beraber aynı işi yapacağız. Birbirimize saygılı olalım, kooperatifimize yakışır genel kurul olsun” dedikten sonra ortam biraz duruldu. Ancak iki maddenin oylanması sırasında da tartışmalar devam edince Ticaret Bakanlığına bağlı hükümet komiseri iki adayın yönetiminden birer kişi alarak kullanılan oyları saydı. Yönetim kuruluna yetki verilmesi maddesi 151 evet oyuna karşılık 159 hayır oyuyla ret edildi. Akaryakıt fonunun kurulmasıyla ilgili maddede 153 evet oyuna karşılık 168 hayır oyuyla iptal edildi. Saat 11.30’da başlayan genel kurul tartışmalar nedeniyle saat 15.00’a kadar devam etti. Ortalık sakinleşince oy kullanıma geçildi.
Mustafa Şahintepe’nin yönetiminde Mustafa Çelik, Ersin Kafa, Yasettin Atalan, Cemal Erdemir, Ahmet Tartan, Kahraman Ünal yer aldı.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5