Manisadasondakika.com, manisahaberi, manisahaber ,  manisagündem, manisaajanhaberleri,  manisakazahaberleri, manisadadeprem,

“Bir Başkadır Atasözü” adlı eTwinning Projesi Başladı

Hasan Türek Anadolu Lisesi “Bir Başkadır Atasözü” adlı eTwinning projesi başlattı. Manisa’da başarısından sıkça söz ettiren ve yapmış olduğu projelerle öğrencilerinin başarısına katkıda bulunan Yunusemre Hasan Türek Anadolu Lisesi yüzyıllardır varlığını sürdüren atasözlerinin gelecek nesillere aktarılması için Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Fatma Vural tarafından “Bir Başkadır Atasözü” adlı eTwinning projesi başlatıldı. Projeye öğrenciler yoğun […]

“Bir Başkadır Atasözü” adlı eTwinning Projesi Başladı
25 Kasım 2020 - 14:44 'de eklendi ve 6565 kez görüntülendi.

Hasan Türek Anadolu Lisesi “Bir Başkadır Atasözü” adlı eTwinning projesi başlattı.
Manisa’da başarısından sıkça söz ettiren ve yapmış olduğu projelerle öğrencilerinin başarısına katkıda bulunan Yunusemre Hasan Türek Anadolu Lisesi yüzyıllardır varlığını sürdüren atasözlerinin gelecek nesillere aktarılması için Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Fatma Vural tarafından “Bir Başkadır Atasözü” adlı eTwinning projesi başlatıldı. Projeye öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.
Yunusemre Hasan Türek Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Bozoğlu yüz yıllardır var olan atasözleri gelecek nesillere aktarma açısından önemli olduğuna vurgu yaptı ve sözlerine şöyle devam etti;
“Hasan Türek Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimize yönelik çeşitli projeler yapıyoruz. Bu proje kültürümüzü araştırarak dilimizin zenginleşmesinde etkili olduğunu düşünüyorum. Böyle bir çalışmanın tüm öğrenciler tarafından bilinmesi ve yaygınlaşması gerekmektedir. Öğrencilerimizin kültürümüzün bir parçası olan atasözlerini öğrenmesi, geleceğimiz için ayrıca önemli olduğuna vurgu yapmak istiyorum” ifadelerini kullandı.
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Fatma Vural ise projeye öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini aktararak projenin hayata geçmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Öğrenciler ise atasözlerinin anlamlarının büyük olduğunu ifade ederek projede yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi ve Hasan Türek Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Bozoğlu’na Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni ve proje sorumlusu Fatma Vural’a, projede emeği geçenlere teşekkür ettiler.
Öte yandan “Bir Başkadır Atasözü” projesinin tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla üzerinde atasözlerinin bulunduğu kitap ayraçları proje öğrencileri tarafından hazırlandı. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde kitap ayraçları Hasan Türek Anadolu Lisesi öğretmenlerine takdim edildi. Ayraçları alan öğretmenler memnuniyetini dile getirdi.
HABER:KENAN YÜCEEL/MANİSA

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5