MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

MANİSA’DA İNTERNET KAFELER  AÇILDI

MANİSA’DA İNTERNET KAFELER  AÇILDI Manisa’da koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 106 gündür kapalı olan 100’e yakın internet kafe ve oyun salonu 1 Temmuz itibariyle normalleşme süreciyle birlikte açılmaya başlandı. Manisa elektronik Ürün, Güvenlik Sistemleri, Telekomünikasyon Cihazları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Üzen, vatandaşlar gönül rahatlığı ile internet kafeleri ve oyun salonlarından hizmet alabileceğini söyledi. Başkan Üzen, “Yaklaşık […]

MANİSA’DA İNTERNET KAFELER  AÇILDI
02 Temmuz 2020 - 14:28 'de eklendi ve 781 kez görüntülendi.

MANİSA’DA İNTERNET KAFELER  AÇILDI

Manisa’da koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 106 gündür kapalı olan 100’e yakın internet kafe ve oyun salonu 1 Temmuz itibariyle normalleşme süreciyle birlikte açılmaya başlandı. Manisa elektronik Ürün, Güvenlik Sistemleri, Telekomünikasyon Cihazları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Üzen, vatandaşlar gönül rahatlığı ile internet kafeleri ve oyun salonlarından hizmet alabileceğini söyledi.
Başkan Üzen, “Yaklaşık 106 gündür kapalı olan kafemize eskisi gibi olan bir ilgi mevcut. En kapalı olan mekanlardan biri olduğumuz için alınabilecek tüm önlemleri almış bulunmaktayız. Bu ortam uzun süreli uzaklaşmadan sonra özlenen bir ortamdı haliyle müşterilerimizin de gönül rahatlığıyla tercih ettiği işletme olduk. Yaklaşık 50 kapasiteli olan salonumuza en fazla 25 kişi olacak şekilde masalarda sosyal mesafe kurallarına uyarak devam ediyoruz. Pandemi dolayısıyla mecburen bir fiyatlarda bir artış oldu fakat biz hala müşterilerimiz için eski fiyatları uyguluyoruz. Tabi bu fiyatlarla esnafın ayakta kalması çok zor fakat bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatacağımıza inanıyorum” dedi.
HERKESİN YARDIMINA KOŞAN ESNAF ŞİMDİ YARDIM BEKLİYOR
Bu süreçte bu sektörden geçimini sağlayan esnafın oldukça zor bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Üzen, “Biz Manisa Elektronik Ürün Esnaf Odası olarak bu üyelerimizin sorunlarını gerekli mercilere ilettik. İlk etapta oda olarak talebelerimizin arasında bankalardan ve esnaf kefalet kooperatif kredilerine ait temmuz ayında ödenmesi gereken kredilerin tekrar ötelenmesi ve stopaj vergilerinin tamamen kaldırılması ya da 1 sene stopaj vergilerinin alınmaması gibi taleplerde bulunduk. Ayrıca yerel yönetimlerden kapalı kalınan sürelerde ilan, reklam, katı atık vergilerinin alınmaması ile ilgili taleplerde bulunduk. İnşallah bu taleplerimiz belediyeler tarafından olumlu değerlendirilir. 1 Temmuzda internet kafelerin ve oyun salonlarının açılmasında emeği geçen herkese üyelerim adına teşekkür ediyorum Allah esnafımızın kapatılmasına sebep olacak her türlü olumsuzluktan korusun” diye konuştu.
Manisa Metenet İnternet Cafe Sahibi Barış Murat Mete, bu salgında neler yaşadıklarını, normalleşmede ne gibi önlemler aldıklarını açıkladı. Mete, “106 gün çok uzun bir süreç, bu zaman zarfında ciddi sıkıntılar yaşadık. Önlem almak tabiki önemli bizden istenen tüm kuralları gelen müşterilerimiz için uymaya çalışıyoruz. Müşterilerimizin girişte ateşlerini ölçtükten sonra dezenfekte ediyoruz ve maskesiz kesinlikle müşteri kabul etmiyoruz, maskesi bulunmaya müşterilerimize maske yardımında bulunuyoruz. Temizliklerimize dikkat ediyoruz. Vatandaşların masalardan kalkmasıyla temas içinde bulundukları yerleri siliyoruz ve böylece bir sonraki müşteri için temiz bir ortam sunuyoruz. Kafemizde bulunan özel hava sistemlerimiz ile düzenli olarak havalandırıyoruz, şuan bu şekilde bir çalışma sistemi mevcut” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5