Manisadasondakika.com, manisahaberi, manisahaber ,  manisagündem, manisaajanhaberleri,  manisakazahaberleri, manisadadeprem,

GÖRDES ORMAN YANGINLARINA  HAZIR

GÖRDES ORMAN YANGINLARINA  HAZIR Manisa’nın Gördes ilçesi Orman İşletme Müdürü Necmi Topal, ilçe genelinde faal durumda 6 yangın gözetleme kulesi bulunduğunu ifade etti. Örencik Yangın Gözetleme Kulesini ziyaretinde Orman Yangın Gözetleme Kulelerinin olmazsa olmazları olduğunu söyleyen Orman İşletme Müdürü Necmi Topal, yangına ne kadar erken müdahale edilebilirse, söndürmenin o kadar kolay olduğuna dikkat çekti. Büyük […]

GÖRDES ORMAN YANGINLARINA  HAZIR
15 Mayıs 2020 - 16:46 'de eklendi ve 2831 kez görüntülendi.

GÖRDES ORMAN YANGINLARINA  HAZIR

Manisa’nın Gördes ilçesi Orman İşletme Müdürü Necmi Topal, ilçe genelinde faal durumda 6 yangın gözetleme kulesi bulunduğunu ifade etti.
Örencik Yangın Gözetleme Kulesini ziyaretinde Orman Yangın Gözetleme Kulelerinin olmazsa olmazları olduğunu söyleyen Orman İşletme Müdürü Necmi Topal, yangına ne kadar erken müdahale edilebilirse, söndürmenin o kadar kolay olduğuna dikkat çekti.
Büyük çoğunluğunun ihmal ve dikkatsizlikten çıkan orman yangınları konusunda vatandaşların da yangınlara karşı duyarlılık göstermesi gerektiğini vurgulayan İşletme Müdürü Necmi Topal, “ Doğanın akciğeri ormanlarımız karşısında en büyük tehlike orman yangınları. Orman yangınlarının erken fark edilebilmesi ise orman alanlarına hakim tepelere konuşlandırılan yangın gözetleme kuleleri ile sağlanıyor. Orman işçileri, yangın sezonu süresince 7 gün 24 saat boyunca duman avcılığı yaparak; yangına erken müdahale edilmesine ve bu nedenle de kolay söndürülmesine imkan sağlıyorlar” dedi.

“100 Bin Hektar Korunuyor”

Orman yangınlarına erken müdahalenin yangının kolay söndürülmesi için büyük önem taşıdığını belirten Müdür Topal,” Bu nedenle yangın gözetleme kulelerimiz bizler için elzem. Hakim noktalara konuşlandırılan kulelerimizde büyük emekle çalışan yangın işçilerimiz yangın sezonunda yangın yerinin hızlı şekilde tespit edilmesi ve söndürme birimlerine hızlı bir şekilde haber verilebilmesi için var güçleri ile çalışıyorlar. Şu an Gördes ilçe genelinde faal durumda 6 yangın gözetleme kulemiz bulunuyor. 100 bin hektarlık sorumluluk alanımızda bulunan ormanlarımız korunuyor. 2020 yılında ülkemiz ve ilçemiz için yangınsız bir sezon diliyorum” şeklinde konuştu.

GÖRDES ORMAN YANGINLARINA HAZIR
GÖRDES ORMAN YANGINLARINA HAZIR
Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5