MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Perşembe Pazarı haftanın her günü açık kalacak

  Perşembe Pazarı haftanın her günü açık kalacak. Manisa’da koronavirüs (Covid-19) tedbirleri doğrultusunda pazarlarda tezgah aralarındaki 3 metre kuralı uygulanmaya başladı. İçişleri Bakanlığı, korona virüsü tedbirleri kapsamında yeni yayımlanan genelgeyi 81 ilin valiliklerine gönderdi. Yayımlanan genelgeyle birlikte semt pazarı yerlerinde giyim, oyuncak ve benzeri ürünlerin satışına izin verilmeyecek. Sosyete pazarı başta olmak üzere süs eşyası, […]

Perşembe Pazarı haftanın her günü açık kalacak
28 Mart 2020 - 12:09 'de eklendi ve 1643 kez görüntülendi.

 

Perşembe Pazarı haftanın her günü açık kalacak.

Manisa’da koronavirüs (Covid-19) tedbirleri doğrultusunda pazarlarda tezgah aralarındaki 3 metre kuralı uygulanmaya başladı. İçişleri Bakanlığı, korona virüsü tedbirleri kapsamında yeni yayımlanan genelgeyi 81 ilin valiliklerine gönderdi. Yayımlanan genelgeyle birlikte semt pazarı yerlerinde giyim, oyuncak ve benzeri ürünlerin satışına izin verilmeyecek. Sosyete pazarı başta olmak üzere süs eşyası, çanta gibi eşyaların satıldığı pazarlar geçici bir süreliğine kapatılacak. Pazar tezgahları arasındaki mesafe 3 metre olması sağlanacak. Bu kapsam doğrultusunda Manisa’da Cumartesi ve Laleli Pazaryerlerinde 3 metre kuralı uygulanmaya başlandı. Manisa Pazarcılar Odası, Şehzadeler Belediyesi zabıta ekipleri pazarda denetimler gerçekleştirdi. 550 tezgahın bulunduğu Cumartesi pazarında 170 tezgaha sahip olan tuhafiyeciler ve oyuncakçılar tezgah açmadı. Tezgah açılmayan yerlerde arabaların park etmesi dikkatlerden kaçmadı. Tezgah açan pazarcılar 3 metre kuralına uymaya çalışırken, bazıları ise tezgah açmadı.
Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, “Önemli olan halkımızın, vatandaşlarımızın sağlığı. Biz esnaf olarak, Pazarcılar Odası olarak, belediyeler, tarım il müdürlüğü ve valiliğimizle beraber halkımızın sağlıklı bir şekilde pazardan alışveriş yapmasını temenni etmek gayret ediyoruz. İnşallah bu illet virüsü devletimizle birlikte, halkımızla birlikte, esnafımızla birlikte aşacağız. Aşmak için üzerimize ne görev düşerse yapmaya hazırız. Çünkü sağlık her şeyden önemli. Genelge geç geldiği için ufak tefek aksaklıklar yaşandı. Ama genel olarak esnafımız buna uydu. Hem halkımızı, hem esnafımızı tebrik ediyorum. Alışveriş yapan vatandaşlarımızın seçme konusunda titiz davrandığını, elle ellemediğini, esnafımızın da eldiven ve maske takarak halkımıza ürünleri sağlıklı bir şekilde verdiğini görüyoruz” dedi.
Tarım sezonunun başladığını ifade eden Şener, “İnşallah bu hastalık 15 gün içerisinde ilerleme fazla olmazda ileriki günlerde toprağa ekimlerin, dikimlerin zamanında sorun yaşamayız. Aksi takdirde yazın kıtlıkla karşı karşıya gelebiliriz” diye konuştu.
Şehzadeler Belediyesi’nin aldığı kararla Perşembe Pazarı haftanın her günü açık kalacak. Cumartesi ve Nurlupınar pazarları ise hem cumartesi, hem de Pazar günleri açık kalacak. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, yeni kararın 30 Mart itibariyle başlayacağını duyurdu.

Perşembe Pazarı haftanın her günü açık kalacak.

Perşembe Pazarı haftanın her günü açık kalacak.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5