MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Devlet Bakanı İmren Aykut, 8 Mart yerine 5 Aralık’ta Kadınlar Gününü kutlayalım

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Devlet Bakanı İmren Aykut, 8 Mart yerine 5 Aralık’ta Kadınlar Gününü kutlayalım Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Giritligil Hotel’de düzenlenen programa AK Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Devlet Bakanı İmren Aykut, Türk Kadınlar Konseyi Merkez Genel Başkanı Fatma Fatoş İnal, Manisa Büyükşehir Belediye […]

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Devlet Bakanı İmren Aykut, 8 Mart yerine 5 Aralık’ta Kadınlar Gününü kutlayalım
08 Mart 2020 - 17:49 'de eklendi ve 2070 kez görüntülendi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Devlet Bakanı İmren Aykut, 8 Mart yerine 5 Aralık’ta Kadınlar Gününü kutlayalım

Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Giritligil Hotel’de düzenlenen programa AK Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Devlet Bakanı İmren Aykut, Türk Kadınlar Konseyi Merkez Genel Başkanı Fatma Fatoş İnal, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Müge Kuğu Türkeli, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, AK Parti Şehzadeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülay Şentürk, Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şube Başkanı Mübeccel Kafkaslı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kadınlar katıldı.
Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şube Başkanı Mübeccel Kafkaslı , bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak katılan herkese teşekkür etti. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Devlet Bakanı İmren Aykut, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün Türkiye’ye dışarıdan empoze edildiğini belirterek, “Kendi değerlerimizi yaşatamadığımız için üzgünüm. 8 Mart yerine demokrasi zaferi olarak kabul edilen 5 Aralık’ta kutlanması daha önemlidir. Çünkü demokrasi olmadan hiçbir şey olmaz. En önemli sorun demokrasidir” dedi. Aykut, kadınların yerel yönetimlerde daha fazla temsil edilmesini istedi.
Manisa’nın şehzadeleri yetiştirdiği için Şehzadeler Şehri olduğunu vurgulayan AK Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, “Şehzadeler Şehri Manisa’ya olarak biliniriz ama Manisa güçlü, çalışan kadınları da yetiştirdiği için aynı zamanda Sultanlar Şehridir” dedi.
Programa katılanlar Mediha Şen Sancaklıoğlu’nun Aydın Bir Türk Kadınıyım isimli şarkısı eşliğinde ellerindeki Türk bayraklarıyla eşlik etti. Türkiye’nin ilk kadın Turizm Bakanı ve ilk kadın Çevre Bakanı olan ve geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Türk Kadınlar Konseyi Genel Başkanı Işılay Saygın ve kadınlar için dua edildi.

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Devlet Bakanı İmren Aykut, 8 Mart yerine 5 Aralık'ta Kadınlar Gününü kutlayalım

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Devlet Bakanı İmren Aykut, 8 Mart yerine 5 Aralık’ta Kadınlar Gününü kutlayalım

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5