MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Manisa’da Perşembe Pazarı kurulmadı.

Manisa’da Perşembe Pazarı kurulmadı. Yaklaşık 2 yıldır Avni Gemicoğlu Caddesi üzerinde kurulan Perşembe Pazarı, pazarın eski yeri olan eski garaja alınması nedeniyle pazarcı esnafı sokak ve caddelerde tezgah açmadı. Yerleşim planlarının tamamlandığı takdirde 780 tezgahlık Perşembe Pazarı açılacak. Bu hafta pazar kurulmadığı için hem pazarcı esnafı, hem de vatandaşlar mağdur oldu. Pazarın kurulmadığından haberi olmayan […]

Manisa’da Perşembe Pazarı kurulmadı.
20 Şubat 2020 - 17:59 'de eklendi ve 1413 kez görüntülendi.

Manisa’da Perşembe Pazarı kurulmadı.

Yaklaşık 2 yıldır Avni Gemicoğlu Caddesi üzerinde kurulan Perşembe Pazarı, pazarın eski yeri olan eski garaja alınması nedeniyle pazarcı esnafı sokak ve caddelerde tezgah açmadı. Yerleşim planlarının tamamlandığı takdirde 780 tezgahlık Perşembe Pazarı açılacak. Bu hafta pazar kurulmadığı için hem pazarcı esnafı, hem de vatandaşlar mağdur oldu. Pazarın kurulmadığından haberi olmayan vatandaşlar pazar arabasıyla pazaryerine geldi ama tezgahları göremeyince tekrar geri döndü.
Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, Perşembe Pazarı’nda tezgah açan esnaflar olarak 2 yıldır mağdur olduklarını ifade etti. Yarhasanlar Mahallesi’nde Salı günleri olarak kurulan Perşembe Pazarının kaldırılmasının ardından Perşembe Pazarı olarak devam ettiğini belirten Şener, “1998 yılından beri Perşembe Pazarı olarak hizmet veriliyordu. Ancak 2 yıl önce bazı nedenlerinden dolayı sokak ve caddelerinde vatandaşlarımıza hizmet vermek zorunda kaldık. Alınan karar gereği eski yerimizde yeniden pazar kurulacak. Bu hafta pazar kurulmadığı için esnafımız, vatandaşımız mağdur oldu. Haftaya yerleşim planları tamamlanırsa eski yerimizde pazarımızı kuracağız” dedi.
Manisa’nın üretim merkezi olduğunu ve bunu 17 yıldır da dile getirdiğini açıklayan Şener, Salı günleri Perşembe Pazarına kurulacak olan yerel ürün satış alanına karşı olduklarını söyledi. Şener, “Manisalılar günlük taze ürünlerini rahat bir şekilde alabiliyor. Zaten pazarcılarımızın yarısı üretici, çiftçi, köylü. Bunlar zaten pazarlarda kendi ürettikleri ürünleri satıyor. Akhisar’dan, Salihli’den insanlar buraya gelecek. Yazık değil mi buradaki insanlara. İnsanların emeği var. Bu durum etik ve doğru değil” diye konuştu.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5