MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Minik Öğrencilere Afet Bilinci Eğitimi

Minik Öğrencilere Afet Bilinci Eğitimi Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve A.E.V Grubu, okul öncesi minik öğrencilere ‘Bilinçli yarınlarımız için afete hazır çocuklar” sloganıyla temel afet bilinci eğitimi vermeye başladı. Manisa’da mühendislik faaliyetleri alanında hizmet veren A.E.V.Grubu, 3-5 yaş okul öncesi çocukların afetler hakkında bilinçlenerek büyümelerini hedeflemek amacıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesini Manisa […]

Minik Öğrencilere Afet Bilinci Eğitimi
13 Kasım 2019 - 8:33 'de eklendi ve 3017 kez görüntülendi.

Minik Öğrencilere Afet Bilinci Eğitimi

Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve A.E.V Grubu, okul öncesi minik öğrencilere ‘Bilinçli yarınlarımız için afete hazır çocuklar” sloganıyla temel afet bilinci eğitimi vermeye başladı. Manisa’da mühendislik faaliyetleri alanında hizmet veren A.E.V.Grubu, 3-5 yaş okul öncesi çocukların afetler hakkında bilinçlenerek büyümelerini hedeflemek amacıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesini Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütüyor. Proje, okul öncesi çocuklarda afet bilincinin oluşmasını sağlamayı, çocukların önlem alma kültürü ile büyümelerini sağlamayı ve afet eğitimini yaygınlaştırmayı amaçlıyor.
İlk eğitim Afet Hazırlıkları Eğitimi Gününde Sakarya Anaokulunda iki oturum şeklinde gerçekleştirildi. Eğitime Manisa AFAD İl Müdürü Mehmet Şinasi Yılmaz, Planlama Şube Müdürü Jeoloji Mühendisi Güray Karakaya, Eğitim Şube Şefi Esin Kolkesen, AEV Grubu Başkanı Jeoloji Mühendisi Ali Aykut Ece ve 112’den AFAD teknisyenleri katıldı.
Manisa AFAD İl Müdürü Mehmet Şinasi Yılmaz, bir deprem ülkesinde yaşadıklarını, bundan dolayı küçük yaştan itibaren deprem ve afet bilinci konusunda bilgi sahibi olunması gerektiğini kaydederek, bundan dolayı bu tür eğitimleri gerçekleştirdiklerini vurguladı. Yılmaz, “Bugünün küçükleri yarının büyükleri olacak. İçlerinden mühendis olacak, inşaat mühendisi çıkacak, jeoloji mühendisi çıkacak, öğretmen olacak. Biz yarının büyüklerine bugünden önlem alma, farkındalık oluşturma bilinci eğitimini verirsek, yarın daha bilinçli toplum oluşturma gayesine ulaşmış oluruz” dedi.
Planlama Şube Müdürü Jeoloji Mühendisi Güray Karakaya, deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında miniklere bilgilendirdi.
A.E.V. Grubu tarafından planlanan okullarda interaktif olarak yapılan afet eğitimlerinde, afetler küçüklerin yaş gruplarına uygun dille ve çizgi filmlerle anlatılmakta özellikle depremden önce alınabilecek önlemler, afet çantası ve deprem anında doğru davranış şekilleri uygulamalı olarak gösteriliyor. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile A.E.V tarafından yürütülen proje süresiz olarak devam edecek.

 

 Minik Öğrencilere Afet Bilinci Eğitimi

Minik Öğrencilere Afet Bilinci Eğitimi

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5