MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Kalbindeki Delik Ameliyatsız Kapatıldı

Kalbindeki Delik Ameliyatsız Kapatıldı 23 yaşındaki Tolga Köz’ün doğuştan delik olan kalbi Manisa Şehir Hastanesinde anjiyo yöntemiyle kapatıldı. Açık ameliyat olmadan gerçekleştirilen işlemde Tolga Köz’ün kalbindeki deliğe şemsiyeye benzeyen küçük bir cihaz yerleştirildi. Hasta Tolga Köz’ün yaklaşık bir yıldır süren nefes darlığı şikayetleri vardı. EKO Kardiyografide 2 cm genişliğinde ASD (Atriyal Septal Defekt / Kalp […]

Kalbindeki Delik Ameliyatsız Kapatıldı
08 Kasım 2019 - 8:19 'de eklendi ve 1246 kez görüntülendi.

Kalbindeki Delik Ameliyatsız Kapatıldı
23 yaşındaki Tolga Köz’ün doğuştan delik olan kalbi Manisa Şehir Hastanesinde anjiyo yöntemiyle kapatıldı. Açık ameliyat olmadan gerçekleştirilen işlemde Tolga Köz’ün kalbindeki deliğe şemsiyeye benzeyen küçük bir cihaz yerleştirildi.
Hasta Tolga Köz’ün yaklaşık bir yıldır süren nefes darlığı şikayetleri vardı. EKO Kardiyografide 2 cm genişliğinde ASD (Atriyal Septal Defekt / Kalp Deliği) saptandı.
Manisa Şehir Hastanesi Kardiyoloji Kliniğinde gerçekleştirilen işlemin ardından hastamız sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.
Kalp deliği hakkında bilgiler veren Uzm. Dr. Habil Yücel konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “doğuştan kalbin delik olması yani ASD (Atrial Septal Defekt), kalp kulakçıkları arasındaki duvarda açıklık bulunması durumudur. Bu yüzden akciğerlerde oksijenlenmiş kanın bir kısmı kısa devre yaparak sağ kalbe geçiyor. Bu olay yıllar içinde akciğere giden kanın artmasına, akciğer damarlarında basınç yükselmesine, kalp kasında hasara, nefes darlığına, ritim bozukluklarına ve kalp yetmezliğine neden olabiliyor. Hastalık, çocuklukta belirti verebildiği gibi uzun yıllar hiçbir şikayete neden olmadan da varlığını sürdürebiliyor. Hastamız Tolga’nın da kalbindeki delik yapılan tetkiklerden sonra şemsiyeye benzer birkaç milimlik bir cihazın anjiyoyla yerleştirilmesi sayesinde kapatıldı ve bir gün sonra sağlıkla taburcu ettik”.
23 yıldır kalbindeki delik ile yaşayan Tolga Köz yapılan işlemden sonra sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.
Hasta Tolga Köz; ‘’önce Allah’a sonra doktorlarımıza güvenerek tedavimizi olduk. Doktorum, Manisa Şehir Hastanesi çalışanları ve hizmetten çok memnunuz çok teşekkür ediyoruz, şehrimize böyle hizmetler getirenlerden de Allah razı olsun” dedi.

 

Kalbindeki Delik Ameliyatsız Kapatıldı

Kalbindeki Delik Ameliyatsız Kapatıldı

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5