MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Manisa’da Deprem Tatbikatı Yapıldı

Manisa’da Deprem Tatbikatı Yapıldı 6,5 şiddetinde bir deprem sonrasında 3 farklı senaryo üzerine kurulan tatbikatta, 112 Acil Komuta Merkezinde Vali Deniz Başkanlığında bir araya gelen yetkililer, hızlı müdahale için doğru ekiplerin doğru yerlere yönlendirilmesi işlemlerini tamamlayarak olay yeri ekiplerine katıldı. Hazırlıklı Olmak Zorundayız Tatbikat sonrasında değerlendirmelerde bulanan Manisa Valisi Ahmet Deniz “ Ülkemiz, Deprem kuşağında […]

Manisa’da Deprem Tatbikatı Yapıldı
25 Temmuz 2019 - 14:38 'de eklendi ve 3684 kez görüntülendi.

Manisa’da Deprem Tatbikatı Yapıldı

6,5 şiddetinde bir deprem sonrasında 3 farklı senaryo üzerine kurulan tatbikatta, 112 Acil Komuta Merkezinde Vali Deniz Başkanlığında bir araya gelen yetkililer, hızlı müdahale için doğru ekiplerin doğru yerlere yönlendirilmesi işlemlerini tamamlayarak olay yeri ekiplerine katıldı.

Hazırlıklı Olmak Zorundayız

Tatbikat sonrasında değerlendirmelerde bulanan Manisa Valisi Ahmet Deniz “ Ülkemiz, Deprem kuşağında bulunuyor. Geçmişte deprem konusunda ne yazık ki acı tecrübelerimiz oldu. Aynı acıyı ve kayıpları yaşamamak için tatbikatlar yapıyor, halkımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz bu tatbikat ile deprem anında ve sonrasında meydana gelebilecek durumlar karşısında yapılması gerekenlerin gösterildiği bir tatbikat gerçekleştiriyoruz. Depreme hazırlık durumumuz ve eksikliklerimizi gerçekleştirdiğimiz bu tatbikatlar sayesinde tespit ediyoruz. Ayrıca kurumlarımız arasından ki koordinasyonu sağlıyoruz. Depremi ve diğer doğal afetleri önleme şansımız yok ama gerekli tedbirleri alarak bu tür doğal afetleri kayıpsız ve zararsız atlatabiliriz” dedi.

Kurumlar Seferber Oldu

12 kurum ve 3 sivil toplum kuruluşunun katıldığı tatbikatta 146 personel ve 36 araç kullanıldı.

3 ayrı faaliyet alanında, 6,5 şiddetinde merkez üssü Manisa İli Şehzadeler İlçesi Saruhan Mahallesi olan deprem tatbikatına; AFAD, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, MASKİ, Karayolları 23. Şube Şefliği, Manisa Gaz, Gediz Elektrik Anonim Şirketi, Kızılay, AKUT, MAT, ANDA katıldı.

Planlanan 1. alanda, Muradiye Karaali Mahallesinde yıkılan 4 evden 4 yaralı, 1 ölü vatandaşımızın enkaz altından çıkarılması tamamlanırken, 2. alan olarak belirlenen Manisa Menemen yolu üzerinde, heyelandan dolayı devrilen bir tırın tehlikeli madde ile yolu ve toprağı kirletmesinin öngörüldüğü KBRN olayında, toprak ölçümleri yapılarak kazazede olan şoför, dekontaminasyon ile temizlenerek hastaneye kaldırıldı. Karayolları tarafından toprak atılan kirli bölgenin yeniden düzeltilmesi ve yolun itfaiye ekiplerince su ile arındırılması sonucu yol yeniden trafiğe açıldı.

Çadırkent Kuruldu

Deprem tatbikatın 3. ve son uygulama alanı olan Yeni Mahalle de ise 6,5 şiddetinde meydana gelen depremden sonra vatandaşlarımızın geçici olarak barınması için çadır kent alanı oluşturuldu. Burada Kızılay tarafından vatandaşlarımıza iaşe verilmesi, MASKİ tarafından su ve kanalizasyon tesislerinin inşa edilmesi sağlandı.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5