MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

ÂLÂŞEHİR’DE 1.ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ.

ÂLÂŞEHİR’DE 1.ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ. Alaşehir Kaymakamlığı himayesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü İşbirliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında 1. Çocuk Oyunları Şenliği düzenlendi. Alaşehir Kaymakamlığı bünyesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce organize edilen 1. Çocuk oyunları şenliği Alaşehir şehir stadyumunda coşkulu ve […]

ÂLÂŞEHİR’DE 1.ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ.
24 Nisan 2019 - 15:47 'de eklendi ve 9070 kez görüntülendi.

ÂLÂŞEHİR’DE 1.ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ.

Alaşehir Kaymakamlığı himayesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü İşbirliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında 1. Çocuk Oyunları Şenliği düzenlendi.

Alaşehir Kaymakamlığı bünyesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce organize edilen 1. Çocuk oyunları şenliği Alaşehir şehir stadyumunda coşkulu ve eğlenceli bir katılımla gerçekleştirildi. Şenlik Alaşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce 19 kurs merkezinde açılan geleneksel çocuk oyunları kurs öğrencilerinin gösterimi ile start aldı. İlçe genelindeki tüm öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen coşkulu, eğlenceli çocuk oyunları şenliğine ilgi ve katılım çok büyüktü.

Alaşehir Kaymakamı Sayın Abdullah UÇGUN, eşi Duygu UÇGUN ve çocukları,Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet ÖKÜZCÜOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜNEŞ, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa ZORPUZAN, İlçe Gençlik Spor Müdürü Onur KATAR , Şube Müdürleri Mehmet SAKAL, Süleyman BÜYÜKKARCI, Okul Müdürleri, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve Alaşehir Halkı katlım sağladı.

İlçe genelinden okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri ve velilerinin katılımıyla 2000 öğrenci 1500 velinin katımıyla 3500 kişinin izlediği ve oynadığı bir şenlik düzenlendi. Veliler unutulmuş sokak oyunlarını öğrencileri ile birlikte oynama fırsatı yakaladılar. 8 alanda kurulan oyun gruplarında sek sek, yakan top, ip atlama, istop, mendil kapmaca, halat çekme, körebe, doku taş, misket oyyunları ile hem öğrenciler oynadılar hem de veliler oynadı. Alaşehir Ticaret ve Sanayi odasının deteğiyle tüm öğrencilere pamuk şeker ve su ikramı yapıldı.

İlçe Kaymakamı Abdullah UÇGUN, bu yıl 1.’sini düzenlediğimiz Çocuk Oyunları şenliği çok büyük ilgi ve heyecanla izlendi artık Şenliğimizi geleneksel çocuk oyunları ile geleneksel hale getirip her yıl 23 Nisan günü büyük coşku ve daha gösterişli etkinliklerle kutlanacaktır. Dedi.

 

ÂLÂŞEHİR’DE 1.ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ.

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5