Manisadasondakika.com, manisahaberi, manisahaber ,  manisagündem, manisaajanhaberleri,  manisakazahaberleri, manisadadeprem,

YEREL SEÇİM 2019

YEREL SEÇİM 2019 Malum olduğu üzere bu ay sonu ülkemiz de yerel seçimler yapılacak. Birçok sohbetin konusu da seçimlere yönelmiş durumda. Öncelikle belirtmek istediğim bir konu var o da bu sene ilk kez uygulanan ve birçok kişi tarafından memnuniyetle karşılanan seçim araçlarının gürültü kirliliğinden kısmen de olsa kurtulmuş olmamız kısmen diyorum çünkü bir miktarda olsa […]

YEREL SEÇİM 2019
17 Mart 2019 - 7:59 'de eklendi ve 2612 kez görüntülendi.

YEREL SEÇİM 2019

Malum olduğu üzere bu ay sonu ülkemiz de yerel seçimler yapılacak. Birçok sohbetin konusu da seçimlere yönelmiş durumda.

Öncelikle belirtmek istediğim bir konu var o da bu sene ilk kez uygulanan ve birçok kişi tarafından memnuniyetle karşılanan seçim araçlarının gürültü kirliliğinden kısmen de olsa kurtulmuş olmamız kısmen diyorum çünkü bir miktarda olsa devam ediliyor. Umarım bundan sonraki tüm seçimler de bu uygulama, tüm partiler tarafından tam anlamıyla uygulanır.

Seçimlerle ilgili birçok yorum var yok efendim şu küsmüş bu küsmüş, bu kişi partiden ayrılmış o yüzden şu parti oy kaybeder. O kaybederse bu kişi kazanır gibi daha bir sürü görüş var. Fakat bir de gerçekler var. Belediye seçimlerinde partiden ziyade isimler de ön plandadır denir. Ben de öyle düşünüyorum yalnız, düz mantık hatalara sebep olabilir. Bazen isim ön planda, bazen de parti ön planda olabilse de bence her ikisi de önemli.

Birçok anket ve halkın tahmini varken bende mevcut başkanların seçime güçlü gireceklerini düşünsem de bu defaki yerel seçimlere ittifakla girilmesi ortamı hareketlendirdi. Mevcut başkanlar yaptıkları hizmetlerle değerlendirilecekler, yeni adaylarda sunacakları projelerle durumu lehlerine çevirmeye çalışacaklar. Aslında bu yerel seçimler ülke genelinde yerel seçim havasından ziyade genel seçim havasında geçmeye başladı.

Tahminim halk çoktan kararını vermiştir. Bu saatten sonra karar değişmesi de kolay değil. Kararsızların kararı da aradaki makas farkı çok açıksa sonucu etkilemeyecektir.

Vatandaş belediyelerin(Başkan ve Encümen) ve muhtarların yetki ve görevlerini yeterince bilmiyor ve öğrenmek için de zaman ayrılmıyor. Burada görevleri nelerdir diye yazmaya kalksam sayfalar dolar. Benimde bildiğim ve bilmediğim bir çok görevleri var. Haliyle oturup bunları ezberleyecek değiliz. Fakat hangi belediye hangi alandan ve görevden sorumlu ve belediyelerin görevleri nelerdir gibi bilgi edinmekten zarar gelmez. Özellikle muhtarların görev alanlarını bilip mahallemizde ve köyümüzde ki eksiklikleri onlara iletmemiz gerekir. Sosyal toplum budur.

Öyle ya da böyle nasipse bu seçimde geçer gider.

Memleketimiz için hayırlısını diliyorum

(Bu arada önceki yazımla ilgili’’ Sancak ve gençlik spor kulübü’’ de teşekkürü hak eden ve organizasyonda bulunan bir kulüp. İşlerinde barılar diliyorum.)

ALLAH’a emanet olun.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5