MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

YUNUSEMRE HALK EĞİTİMİ MERKEZİ KURSİYERLERİ BÜYÜLEDİ

YUNUSEMRE HALK EĞİTİMİ MERKEZİ KURSİYERLERİ BÜYÜLEDİ Yunusemre Halk Eğitimi Merkezi’nde halk oyunları eğitmeni Serhat Epsoylu 6 aylık kurs sonunda 38 kursiyere çeşitli halk oyunları eğitimi verdi. Kursiyerler tarihi Bedesten Salonunda gösteri gerçekleştirdi. Gösteriye Yunusemre Kaymakamı Sayın Ahmet Erdoğdu, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aynur Özdemir, kurum müdürleri, sivil […]

YUNUSEMRE HALK EĞİTİMİ MERKEZİ KURSİYERLERİ BÜYÜLEDİ
14 Mart 2019 - 17:05 'de eklendi ve 2295 kez görüntülendi.

YUNUSEMRE HALK EĞİTİMİ MERKEZİ KURSİYERLERİ BÜYÜLEDİ

Yunusemre Halk Eğitimi Merkezi’nde halk oyunları eğitmeni Serhat Epsoylu 6 aylık kurs sonunda 38 kursiyere çeşitli halk oyunları eğitimi verdi. Kursiyerler tarihi Bedesten Salonunda gösteri gerçekleştirdi. Gösteriye Yunusemre Kaymakamı Sayın Ahmet Erdoğdu, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aynur Özdemir, kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.

Yunusemre Kaymakamı Sayın Ahmet Erdoğdu gösteriden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; ” Bu akşam Yunusemre Halk Eğitimi Merkezi’nin halk oyunları gösterisini izledik. Ağırlıklı olarak ege yöresi oyunları olmak üzere ülkemizin çeşitli yörelerinden halk oyunlarımızı izledik. Kurs öğretmenimiz 6 aylık süreç de kursiyerleri ile birlikte yaptığı çalışma sonucunda bugün öğrendiklerini , birikimlerini sergilediler. Halk oyunları kültürümüzün en önemli öğelerinden olup, halkımızın sevincini hüznünü mücadele azmini ve tarihini yansıtıyor. Bugün burada geniş bir izleyeci kitlesi ile keyifle izledik , emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Yunusemre Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Aynur Özdemir, Yunusemre Halk Eğitimi Merkezi olarak talep doğrultusunda kurslar açtıklarını ,bu kurslardan bir tanesinin de halk oyunları kursu olduğuna vurgu yaptı. Özdemir sözlerine şöyle devam etti; ” 6 ay önce 38 kursiyere açtığımız halk oyunları kursuna yoğun bir ilgi oldu. Bu kurslarımız devam edecek. Kursiyerlerimizin talepleri doğrultusunda kurslar açıyoruz. Bugün burada halk oyunları kursu kursiyerleri güzel bir performans sergiledi. Yüzlerce kişi salonu doldurdu ve bu performansı izledi. Başta Yunusemre Kaymakamı Sayın Ahmet Erdoğdu olmak üzere Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül ve gecemize teşrif eden tüm davetlilere teşekkür ederim” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5