MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Turgutlu’da gazetecilere “Drone” eğitimi

Turgutlu’da gazetecilere “Drone” eğitimi -Manisa Büyükşehir Gazeteciler Derneği organizasyonu ve Turgutlu Belediyesi’nin katkılarıyla ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile meraklılarına yönelik İnsansız Hava Aracı (İHA) pilot eğitim kursu düzenlendi. – Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Manisa Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti başkan ve yöneticilerine teşekkür ediyorum, droneler ile […]

Turgutlu’da gazetecilere “Drone” eğitimi
22 Ocak 2019 - 13:59 'de eklendi ve 5854 kez görüntülendi.

Turgutlu’da gazetecilere “Drone” eğitimi
-Manisa Büyükşehir Gazeteciler Derneği organizasyonu ve Turgutlu Belediyesi’nin katkılarıyla ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile meraklılarına yönelik İnsansız Hava Aracı (İHA) pilot eğitim kursu düzenlendi.
– Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Manisa Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti başkan ve yöneticilerine teşekkür ediyorum, droneler ile ilgili bir açığın şu anda belki de önüne gelen herkesin drone uçurarak ortaya koydukları riski ortadan kaldırmaya yönelik böylesi önemli bir eğitim seminerinin fitilini ateşlediler.”

Fotoğraf ve video çekimlerine değişik bir bakış açısı yaratan ve son günlerde habercilik başta olmak üzere birçok alanda kullanılmaya başlanılan “Drone” yönelik Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Manisa Büyükşehir Gazeteciler Derneği önderliğinde ve Turgutlu Belediyesi’nin katkılarıyla İnsansız Hava Aracı (İHA) pilot eğitim kursu düzenlendi.
Turgutlu Belediyesi tarafından eğitim için tahsis edilen Turgutlu Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen eğitime ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile meraklılarından oluşan yaklaşık 20 kursiyer katıldı.
Turgutlu Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen eğitim sırasında kursiyerleri ziyaret eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, sürekli birlikte oldukları basın mensuplarıyla Manisa Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti önderliğinde bir işbirliği yapma fırsatı yakaladıkları için mutlu olduklarını kaydetti.
Başkan Şirin, “Belediyemizin de eğitim salonu tahsis ederek katkı sağladığı, yerel ve ulusal basın kuruluş temsilcileri ile ilgililerin, meraklıların ve kamu kurum ve kuruluşları yetkililerinin yer aldığı, Turgutlu’da emniyetli drone uçuş eğitimi gerçekleştirildi. Günümüzün her alanında artık drone’nin girdiği ortamda emniyetli ve ehliyetli uçuşların yapılması, bu kişilerin eğitim alarak sertifika ve ehliyetlendirilmesi konusunda Turgutlu Belediyesi olarak bizde içinde yer almaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Artık ilçemizde droneler eğitimli kişiler tarafından uçurulacak, emniyetli bir uçuşun başka bir yolu yok. Turgutlu Belediyesi’nin eğitim salonları kullanılarak bu eğitimler verildi. Önümüzdeki süreçte benzer eğitimlerin toplumumuzun her noktasında artık bu tarz bilinçli kullanımdan kaynaklı bir sertifikalandırma ile ilgili bu toplantıları talep geldiği müddetçe bizler de belediye olarak desteklemeye devam edeceğiz. Bu konuda Manisa Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti başkan ve yöneticilerine teşekkür ediyorum, droneler ile ilgili bir açığın şu anda belki de önüne gelen herkesin drone uçurarak ortaya koydukları riski ortadan kaldırmaya yönelik böylesi önemli bir eğitim seminerinin fitilini ateşlediler. Biz de bu program içerisinde salon tahsisi yer alarak katkı sağladık ve desteğimiz artarak devam edecektir.” Dedi.
Manisa Büyükşehir Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklamasında, meslektaşlarımızın gelişen çağa ayak uydurmaları ve yasal ehliyetli kullanıcı olmaları için gelen yoğun talep üzerine eğitimin gerçekleştirildiği kaydedildi.
Yapılan açıklamada hobi amaçlı kullanacaklar için ehliyet zorunluluğu olmamakla birlikte, ticari amaçlı drone kullanmak isteyenlerin 12 saatlik bir eğitimi olan ehliyete sahip olması gerektiği vurgulandı.
Yapılan açıklamada, “Düzenlenen kurs için Turgutlu Belediye Meclis Salonu’nu tahsis eden Turgutlu Belediye Başkanı sayın Turgay Şirin’e meslaktaşlarımız adına çok teşekkür ediyoruz. Eğitmenler tarafından verilen ve 2 gün süren teorik ve uygulamalı eğitim ardından yapılan sınav sonrasında, sertifika almaya hak kazananlara belgeleri düzenlenen törenle verildi” ifadelerine yer verildi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5