MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

OKUMA YAZMA KURSLARINDAN PEKÂLÂ OKUYORUZ PROJESİNE TAM DESTEK

OKUMA YAZMA KURSLARINDAN PEKÂLÂ OKUYORUZ PROJESİNE TAM DESTEK   Alaşehir Kaymakamı Abdullah UÇGUN ve Eşi Duygu UÇGUN Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde Türkiye genelinde başlatılan Okuryazarlık Seferberliğinin 2 Döneminde Alaşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kursları ziyaret ettiler. Abdullah UÇGUN ve Eşi Duygu UÇGUN Alaşehir Halk Eğitimi Merkezi […]

OKUMA YAZMA KURSLARINDAN PEKÂLÂ OKUYORUZ PROJESİNE TAM DESTEK
20 Kasım 2018 - 20:21 'de eklendi ve 3055 kez görüntülendi.

OKUMA YAZMA KURSLARINDAN PEKÂLÂ OKUYORUZ PROJESİNE TAM DESTEK

 

Alaşehir Kaymakamı Abdullah UÇGUN ve Eşi Duygu UÇGUN Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde Türkiye genelinde başlatılan Okuryazarlık Seferberliğinin 2 Döneminde Alaşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kursları ziyaret ettiler.

Abdullah UÇGUN ve Eşi Duygu UÇGUN Alaşehir Halk Eğitimi Merkezi Bünyesindeki Okuma Yazma kursuna katılarak kursiyerlerle okuma-yazma çalışması yaptılar. UÇGUN; 11 kursiyerin katıldığı kursta tek tek kursiyerlere tahta başında okuma ve yazma çalışması yaptırdı.

Kaymakam UÇGUN, İlçemiz genelinde uygulanan “ PEKÂLÂ OKUYORUZ” projesi hakkında kursiyerlere bilgiler verdi. Artık okuma öğrendiklerini Her Akşam 20:30-21:00 saatleri arasında PEKALA okuyoruz projesine kitap okuyarak destek olmalarını istedi. Kursiyerler de her gün 20:30-21:00 saatleri arasında Kitap okuyup tam destek olacaklarını, kesinlikle katılım sağlayacaklarının sözünü verdiler. Kursiyerlerden Fatma ARIK ben Artık okuyabiliyorum. Her gün 20:30 – 21:00 saatleri arasında evimde okuyarak sizlere destek olacağım dedi ve ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti belirtti.

UÇGUN; Alaşehir’de Okuma Yazma Bilmeyen Kalmayacak Slagonuyla başlattığımız Okur Yazarlık Seferberliği 1. Dönem Çalışmalarının 25 Mayıs 2018 de tamamlandığını ve Seferberliğe İlçe Genelinde 302 kursiyerin katılarak okuma yazma öğrendiğini dile getirdi. Okur Yazarlık Seferberliğinin 2. Dönemi 8 Eylül 2018 tarihinde başladığını, Amacımız Alaşehir’de Okur-Yazar olmayan Tüm vatandaşlarımızın okuma yazma öğrenmesi olacaktır diye ifade etti. UÇGUN; Öğrenmenin yaşı yoktur. Kültürümüzde öğrenme beşikten mezara kadardır. Kursiyerlerimiz kurs bitirme belgelerini aldıklarında yaşamlarında çok büyük değişiklikler olacak, Kendilerine güven gelecek, Sosyal hayatın içerisinde işlemlerini kimseden yardım almadan ve kolayca yapabilecekler, Kursiyerleri bu gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum.” dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman ÖLMEZ; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve Eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN tarafından temelleri atılan, Alaşehir İlçemizde öncülüğünü Alaşehir Kaymakamlığının üstlendiği Okuryazarlık seferberliği kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezince düzenlenen okuma yazma kursları hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

ÖLMEZ; Ülke genelinde devam eden Okuryazarlık Seferberliğinin 2. Dönem çalışmalarının sürdüğünü ve İlçe merkezi ve mahallelerde şuan 8 kursun devam ettiğini kurslara 67 kursiyerin katıldığını ifade etti.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5