MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

EN İYİ DAİMA BENİM OLSUN

EN İYİ DAİMA BENİM OLSUN Artık herkes başlıktaki gibi diyor, böyle düşünüyor. Yeni nesil maalesef böyle  diye söze başlasam bu kolaycılık ve basitçe, düşünmeden yapılan bir yorum olur. Ben bu tür düşüncenin zaten var olduğunu ve törpülenmesi gereken bir duygu olduğunu düşünüyorum. Yani yeni bir durum falan değil. Bir gün şehir içi minibüste giderken arka […]

EN İYİ DAİMA BENİM OLSUN
22 Ekim 2018 - 4:41 'de eklendi ve 386 kez görüntülendi.

EN İYİ DAİMA BENİM OLSUN

Artık herkes başlıktaki gibi diyor, böyle düşünüyor. Yeni nesil maalesef böyle  diye söze başlasam bu kolaycılık ve basitçe, düşünmeden yapılan bir yorum olur.

Ben bu tür düşüncenin zaten var olduğunu ve törpülenmesi gereken bir duygu olduğunu düşünüyorum. Yani yeni bir durum falan değil.

Bir gün şehir içi minibüste giderken arka koltukta sohbet eden altmışlı yaşlarda iki şahıs dan biri (Sesi de gür olduğundan ister istemez kulak misafiri oldum.) eski model bir aracından bahsetmeye başladı. Şöyle baktım böyle baktım, motoru temiz, içi temiz, şöyle gidiyor böyle gidiyor diye çarşıya varana kadar anlatıda anlattı. Diyebilirsiniz ki böyle anlatan çook, Bu şahsın özelliği neydi? Özelliği biraz fazla abartması olabilir fakat anlatmak istediğim bu tarz kişinin çok olduğunun farkındalığını öne çıkarmak.

Ağızlarını  doldura doldura  anlatırlar, benliklerini tatmin etmek için sahip oldukları malı mülkü abartarak anlatırlar. Bazıları , piyasada binlercesi olan sahip oldukları herhangi bir arabayı bile bir anlatır ki evlere şenlik. 10 yaşındaki bir arabayı anlata anlata bitiremez. Şöyle der: ‘’Aslında bu araç dan çok amaa bu ilk seri ve  özel üretim bu araç dünyadaki  ilk 20 araç tan biri diye başlaar ve devam eder. O aracın gidip sıfırını alacak olsanız aldığınız araç dan soğutur sizi.

En iyi ev, en iyi araba, en iyi ayakkabı, en iyi iş, en iyi telefon, en iyi komşu,  en iyi memleket vesaire vesaire hepsi onlarda olsun isterler. Zaten öylede iddia ederler.

Aslına bakarsak ufak tefek birçok kişide vardır buna benzer abartma durumları. Kimi askerdeki durumunu kimi iş yerindeki konumunu abarta abarta anlatır.  Benlik bencillik boyutu yükseldikçe işin içine hırs da girdikçe başkalarına zarar verecek seviyeye çıkabilir.

Önce özeleştiri yapılmalı sonrada etrafa bakılmalı derim. Dünyanın doyumu yok denir. O halde sonu ölüm olan bu kainatta belli bir yerde durmak gerekir. Üstüne vurgu yapmak isterim durmak derken belli bir yerde durmakdan bahsettim. Tamamen durmaktan bahsetmedim. Yani azıcık aşım ağrısız başım bazen uygun olsa da bu düşünce gelişmişliğin önüne de geçmemesi gerekir. Kısaca vur deyince öldürmemek lazım.

Tekrar Görüşebilmek dileğiyle ALLAH’a emanet olun…

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5