SEVGİ  VE  NEFRET

SEVGİ  VE  NEFRET Konu ne olursa olsun her şeye taraf olanlarımız var hem de bu sayı epey fazla.                                                                                               Sporda, siyasette,sanatta, ticarette, markada hatta beğenide bile.      Taraf olunduğu yetmiyor gibi üstüne üstlük tarafgir toplamada da çok isteklidir bu şahıslar. Hatta sadece istekli demek tam anlatamaz durumu. Hiçbir şeyi tarafgir toplamak kadar istekli yapmamışlardır. Taraf olmak taraf […]

SEVGİ  VE  NEFRET
01 Ekim 2018 - 5:46 'de eklendi ve 3234 kez görüntülendi.

SEVGİ  VE  NEFRET

Konu ne olursa olsun her şeye taraf olanlarımız var hem de bu sayı epey fazla.                                                                                               Sporda, siyasette,sanatta, ticarette, markada hatta beğenide bile.      Taraf olunduğu yetmiyor gibi üstüne üstlük tarafgir toplamada da çok isteklidir bu şahıslar. Hatta sadece istekli demek tam anlatamaz durumu. Hiçbir şeyi tarafgir toplamak kadar istekli yapmamışlardır. Taraf olmak taraf olmadığımız diğer fikre yada oluşuma karşı olmak değildir aslında. Fakat bu genelde böyle işlemiyor. Hemen diğerleştirilip nefret boyutuna taşınabiliniyor.

Nedense büyük resmi görmek istemezler. Maalesef çok dar bir pencereden bakılıyor  hayata. Ya çok sevilir  yada nefret edilir.                   Bir futbol takımı destekleniyorsa en iyisi odur.  Bir siyasi görüş seviliyorsa sadece artıları görülür, eksileri yoktur. Çok kurcalanmaz. Halbuki eksikleri görüp düzeltilmesini talep etmek gerekir.

Sevilen bir sanatçı varsa toz kondurulmaz . Aldığı veya beğendiği araç markası en iyisidir. Onunla ilgili eleştirileri duymak istemez . En iyi ayakkabı şu markadır, en iyi elektronik ise bu markadır, en iyi peynir, en, iyi su, en iyi hava  bizim memlekettedir.

Kısaca sabit fikirliyiz ve birde bu sabit fikirliliğimize tarafgir toplarız. En azından toplamak için, ikna için inanılmaz gayret ederiz. Fikirler Savunulurken  bazıları adeta kendilerini kaybederler.

Savunduğumuzu sorgulamak gerekir. Tabiki bu her konuda değil. Bazı değerler vardır tartışılmaz.

Hayatı sadece siyah ve beyaz görmeyelim. Yani ya sevelim yada nefret edelim gibi düşünmek, karşı fikirlere saygıyı önemsememek demektir.

Saygı ve sevgiyle kalın hoşçakalın. ALLAH’a emanet olun …

 

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER