MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

GÖRDES YOLLARI MECLİS GÜNDEMİNDE

GÖRDES YOLLARI MECLİS GÜNDEMİNDE Gördes Akhisar ve Gördes- Köprübaşı yollarının neden bitirilmediğini soran CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU konuyu Meclis gündemine taşıdı. Daha önce verdiği soru önergeleri ile Akhisar ve Soma çevre yollarını Meclise taşıyan BAKIRLIOĞLU Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit TURHAN’a verdiği soru önergeleri ile Gördes Akhisar ve Gördes Köprübaşı yollarını sordu. […]

GÖRDES YOLLARI MECLİS GÜNDEMİNDE
25 Eylül 2018 - 8:21 'de eklendi ve 3495 kez görüntülendi.

GÖRDES YOLLARI MECLİS GÜNDEMİNDE

Gördes Akhisar ve Gördes- Köprübaşı yollarının neden bitirilmediğini soran CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Daha önce verdiği soru önergeleri ile Akhisar ve Soma çevre yollarını Meclise taşıyan BAKIRLIOĞLU Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit TURHAN’a verdiği soru önergeleri ile Gördes Akhisar ve Gördes Köprübaşı yollarını sordu.

Gördes için büyük önem arz eden yolların ihale sözleşmesinde belirtilen 3 yıllık süre dolmasına rağmen hala bitirilmediğini belirten Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU yaptığı açıklamada Gördes ilçemizde ziyaret ettiğimiz sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar yolların bitirilmemesinden dolayı şikayetlerini dile getirdiler.

Gördes-Akhisar yeni karayolunun 1A kalite standartlarına çıkacağı iddiasıyla inşaatına başlanmıştır. Aynı Şekilde Gördes- Köprübaşı yolunun da yapımına başlanmıştır.

Fakat kamulaştırma sorunları nedeniyle parça parça yol yapımı devam etmekte olduğu yolun bazı kısımlarında inşaat durdurulmuştur.

Ayrıca Gördes’te faaliyet gösteren nikel madenine cevher ve sülfürik asit taşıyan ağır tonajlı kamyonlar ve tankerler, yol inşaatı tamamlanmadığı için bu yolda trafik yoğunluğunu ve kaza riskini artırmakta ve yolun yapılan kısımlarının yeniden bozulmasına neden olmaktadır.

Hem sürenin uzaması hem de yapılan yerlerin bozulması yolların inşaat maliyetini artırmakta ve devlet zarara uğratılmaktadır.

Manisa’da çalışmaları devam eden karayolu ve çevre yolu inşaatlarında işlerin zamanında bitirilmemesi yarım kalan işlerin yeniden ihaleye çıkarılması nedeniyle maliyetlerin 8 kat arttığı ve devletin zarara uğratıldığı gerçeği gözardı edilemez.

Kaldı ki Cumhurbaşkanı kararnameleriyle gerekli gereksiz her konuda “acele kamulaştırma kararı” çıkarılırken Gördes ve Köprübaşı ilçelerimiz için büyük önem arzeden bu yollar için böyle bir karar alınmaması düşündürücüdür ifadelerine yer verdi.

CHP olarak talebimiz bu yolların en kısa zamanda bitirilerek trafiğe açılmasıdır diyen CHP Mania Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU Hükümet yol yapıyor da, bir de rüşvet, yolsuzluk, rant ve çıkar düşünmeden yolları bitirirlerse daha iyi olacağını söyledi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5