MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Erasmus ve Mevlana değişim programları ile dünyaya açılıyor

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Erasmus ve Mevlana değişim programları ile dünyaya açılıyor Üniversitelerin, küreselleşen dünyada fonksiyonlarını uluslararası standart ve kalitede yapabilmesi için uluslararasılaşması gerektiği bilinciyle hareket eden Manisa Celal Bayar Üniversitesi; İspanya, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya gibi 25 Avrupa ülkesinde bulunan 85 üniversite ile Erasmus; Malezya, Meksika, Brezilya gibi 18 ülkedeki 31 üniversite ile imzaladığı […]

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Erasmus ve Mevlana değişim programları ile dünyaya açılıyor
07 Ağustos 2018 - 8:46 'de eklendi ve 2397 kez görüntülendi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Erasmus ve Mevlana değişim programları ile dünyaya açılıyor

Üniversitelerin, küreselleşen dünyada fonksiyonlarını uluslararası standart ve kalitede yapabilmesi için uluslararasılaşması gerektiği bilinciyle hareket eden Manisa Celal Bayar Üniversitesi; İspanya, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya gibi 25 Avrupa ülkesinde bulunan 85 üniversite ile Erasmus; Malezya, Meksika, Brezilya gibi 18 ülkedeki 31 üniversite ile imzaladığı Mevlana değişim programı anlaşmaları çerçevesinde öğrencilerini uluslararası alanda eğitim almaya yönlendiriyor.

Bölgenin ekonomik ve kültürel kalkınmasına katkı sağlamak, sorgulayan ve çözümleyen gençler yetiştirmek amacıyla eğitim, araştırma ve topluma yönelik faaliyetlerine uluslararası, kültürlerarası ve küresel boyut kazandıran Manisa Celal Bayar Üniversitesinin uluslararası alanda yaptığı ikili iş birliği sayısı da 29’a yükseldi.

Değişim programları ile öğrencilerine yurt dışında okuma imkânı sağladıklarını dile getiren Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, “Dünyanın küçük bir köy haline geldiği günümüzde uluslararasılaşmayı önemsiyoruz. Üniversite olarak uluslararası dolaşımı değişim programları ile sağlıyoruz” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5