MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NDEN MOBİL YIKAMA ARACI  

YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NDEN MOBİL YIKAMA ARACI     Üçpınar ve Seyitli mahallelerinde küçükbaş hayvan yıkama havuzları oluşturan Yunusemre Belediyesi hizmete aldığı Mobil Küçükbaş Hayvan Yıkama Aracı ile Yuntdağı bölgesinin tamamına hizmet ulaştıracak.   Kırsal kalkınma hamleleri ile örnek çalışmalara imza atan Yunusemre Belediyesi Yuntdağı bölgesinde temel geçim kaynaklarından olan hayvancılık konusunda da vatandaşını destekliyor. Daha önce Seyitli […]

YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NDEN MOBİL YIKAMA ARACI  
05 Ağustos 2018 - 14:03 'de eklendi ve 1782 kez görüntülendi.

YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NDEN MOBİL YIKAMA ARACI  

 

Üçpınar ve Seyitli mahallelerinde küçükbaş hayvan yıkama havuzları oluşturan Yunusemre Belediyesi hizmete aldığı Mobil Küçükbaş Hayvan Yıkama Aracı ile Yuntdağı bölgesinin tamamına hizmet ulaştıracak.

 

Kırsal kalkınma hamleleri ile örnek çalışmalara imza atan Yunusemre Belediyesi Yuntdağı bölgesinde temel geçim kaynaklarından olan hayvancılık konusunda da vatandaşını destekliyor. Daha önce Seyitli ve Üçpınar mahallelerinde küçükbaş hayvanları dış parazitlerden korumak amacı ile hayvan yıkama havuzları oluşturan Yunusemre Belediyesi, hizmete aldığı yeni Mobil Küçükbaş Hayvan Yıkama Aracı ile hizmeti artık ayağa götürecek. Bölgeye hizmet verecek Mobil Küçükbaş Hayvan Yıkama Aracı’nın tanıtımı  Bağyolu Mahallesi’nde yapıldı. Programa Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, birim müdürleri, Bağyolu Mahalle Muhtarı Feridun Yılmaz ve mahalle sakinleri katıldı.

 

HİZMET AYAĞA GİDECEK

 

Düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Mobil Küçükbaş Hayvan Yıkama Aracı ile hizmetin vatandaşın ayağına gideceğini söyledi. Yunusemre Belediyesi olarak kırsal kalkınmaya önem verdiklerini ifade eden Başkan Çerçi, “Daha önce iki mahallemizde Küçükbaş Hayvan Yıkama Havuzu faaliyete geçirdik. Küçükbaş hayvan yıkama havuzları ile o mahallelerimizdeki hayvancılarımızın ihtiyaçlarını karşıladık. Şimdi de hizmete aldığımız Mobil Küçükbaş Hayvan Yıkama Aracı ile ilçemizde küçükbaş hayvan sahiplerimizin tamamına hizmet ulaştırabileceğiz. Traktörün arkasına takılarak istenilen bölgede hizmet verebilen aracımız ile hayvanlarımızın dış parazitlerden korunmasını sağlamış olacağız. Hizmetimizin bölge halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

LAÇLAMALARI DA YAPILACAK

 

Düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Yunusemre Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Mehmet Ata, Mobil Küçükbaş Hayvan Yıkama Aracı ile bölge halkının önemli bir ihtiyacının karşılanacağını kaydetti. Ata konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yunusemre Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü olarak Yuntdağı bölgesindeki hayvan sahiplerimizin önemli bir ihtiyacını karşılayabileceğiz. Bu sistem ile tüm bölgemize hizmet vereceğiz. Bu çalışma ile hayvanlarımızın hem yıkanması yapılacak hem de dış parazitlerden korunması için ilaçlamaları gerçekleştirilecek” diye konuştu. Yapılan hizmetin çok faydalı olacağını belirten Bağyolu Mahalle Muhtarı Feridun Yılmaz, verdikleri desteklerden dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5