MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Akpınar’ da büyük bir sorun daha çözüme kavuşuyor

Akpınar’ da büyük bir sorun daha çözüme kavuşuyor AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Akpınar Mahallesinde incelemelerde bulundu. Yapılan incelemeler esnasında AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, 10 bin nüfuslu Akpınar Mahallesini ilgilendiren tren yolu alt geçidi yapılması konusunda mahalle halkına müjde verdi. AK Parti Manisa Milletvekili İsmail […]

Akpınar’ da büyük bir sorun daha çözüme kavuşuyor
01 Ağustos 2018 - 18:49 'de eklendi ve 2960 kez görüntülendi.

Akpınar’ da büyük bir sorun daha çözüme kavuşuyor

AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Akpınar Mahallesinde incelemelerde bulundu. Yapılan incelemeler esnasında AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, 10 bin nüfuslu Akpınar Mahallesini ilgilendiren tren yolu alt geçidi yapılması konusunda mahalle halkına müjde verdi.

AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Akpınar Mahallesine inceleme ziyaretinde bulundu. Yapılan ziyarette AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç’ta Bilen ve Çelik’e eşlik etti. Bilen ve Çelik mahallede yapılan çalışmaları inceleyerek Mahalle Muhtarı Bişar Saknuk’tan bilgi aldılar.

Mahallede yapılan incelemelerin ardından Muhtarlık binasında Mahalle Muhtarı Bişar Saknuk’u da ziyaret eden Bilen ve Çelik, 10 bin nüfusu ilgilendiren ve mahallenin en büyük sorunlarından olan tren yoluna yaya alt geçidi yapılması noktasında Mahalle halkına müjde verdiler.

Akpınar Mahallesi ile Adnan Menderes Mahallesi arasında yaya alt geçidi yapılması ile ilgili çalışmaların başladığının müjdesini veren AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen “Akpınar Mahallemiz konumu itibarı ile tren yolunun altında kalan bir mahallemiz olması nedeni ile bu konuda büyük sorunlar yaşayan bir mahallemiz. Burada yaşayan vatandaşlarımız 250 metrelik mesafeyi sırf tren yolu nedeni ile 4 kilometre yürümek zorunda kalıyorlar. Aynı şekilde hemen karşı tarafta 500 metre mesafede olan TOKİ içerisinde okuyan çocuklarımız tren yolunun etrafını dolaşarak okullarına gidip gelmek zorunda kalıyorlar. Bu konunun çözümü için 201 sokak ile Turgutlu Caddesi arasında bir tren yolu alt geçidi yapılması tüm mahalle halkımızın sorunlarını büyük ölçüde gidermiş olacaktı. Bizde bu alt geçidin yapılması için Belediye Başkanımızın da talebi ile birlikte TCDD Genel Müdürlüğünü ziyaret ederek yapılması noktasında gerekli görüşmelerimizi yaptık. Genel Müdürlük konunun çözüme kavuşması noktasında İzmir Bölge Müdürlüğüne gerekli talimatları verdi. Şuan itibarı ile konunun çözüme kavuşması için alt yapı çalışmalarını başlatmış durumda. İnşallah en kısa sürede konunun çözülmesi için ihale süreci de tamamlanacak ve tren yoluna bir yaya alt geçidi yapım çalışması başlayacak. Tüm mahalle halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

“İKİNCİ GEÇİT MAHALLE HALKININ HAYATINI KOLAYLAŞTIRACAK”

Geçtiğimiz aylarda Akpınar Mahallesi ile Kazım Karabekir Mahalleleri arasında bir alt geçit çalışmasının tamamlandığını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Bilindiği gibi Şehzadeler Belediyesi olarak Akpınar Mahallemiz ile Kazım Karabekir Mahallemiz arasında hem araçların hem de yayaların rahatlıkla geçebileceği bir alt geçidin yapılması için girişimlerde bulunmuştuk ve konu çözüme kavuşmuştu. Ancak aynı sorunun Adnan Menderes Mahallesi tarafında da çözüme kavuşması gerekiyordu. Bu konuda geçtiğimiz hafta değerli Milletvekilimiz İsmail Bilen’i ziyaret ettiğimizde sorunu kendisine aktarmıştık. Değerli Milletvekilimizde hemen konuyla alakalı olarak TCDD Genel Müdürlüğü yetkilileri ile görüşme sağlayarak konunun çözülmesi için gerekli girişimlerde bulunmuştu. Genel Müdürlük iki mahalleyi ilgilendiren sorunun çözümü noktasında İzmir Bölge Müdürlüğüne konuyu iletmiştir. İnşallah İzmir Bölge Müdürlüğü ’de en kısa sürede fizibilite çalışmalarını yaparak ihale sürecini başlatacak ve alt geçidin yapılmasını sağlamış olacak. Bu alt geçidin yapılması ile birlikte Akpınar Mahallemizde yaşayan 10 bin vatandaşımız hastanenin açılması ile birlikte daha rahat bir şekilde bu alt geçitten güvenli bir şekilde geçebilecekler. Öğrenci kardeşlerimiz de okullarına giderken yaklaşık 4 kilometrelik yolu yürümek zorunda kalmayacaklar” dedi.

Akpınar Mahallesi ile Adnan Menderes arası 201 sokak ile Necmettin Erbakan Spor tesislerinin arasında yapılacak olan yaya alt geçidinin mahallenin en büyük sorununu çözeceğini ifade eden Akpınar Mahalle Muhtarı Bişar Saknuk, alt geçidin yapılması için başlatılan süreç ile alakalı olarak AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e teşekkür etti.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5