MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

GÖRDES’DE 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

GÖRDES’DE 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ Manisa’nın Gördes ilçesinde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Milli ve Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Milli Birlik Yürüyüşü düzenlenerek, Demokrasi Nöbeti tutuldu.   Düzenlenen Milli Birlik yürüyüşü, Gördes Kaymakamı Büşra Uçar, Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Emniyet Amiri Abdülkadir Öztürk, Jandarma komutanı J.Kd.Bçvş. Fazıl Kalyon, Ak Parti Gördes İlçe Başkanı Rıza Dilcan, […]

GÖRDES’DE 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ
16 Temmuz 2018 - 17:02 'de eklendi ve 5009 kez görüntülendi.

GÖRDES’DE 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

Manisa’nın Gördes ilçesinde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Milli ve Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Milli Birlik Yürüyüşü düzenlenerek, Demokrasi Nöbeti tutuldu.

 

Düzenlenen Milli Birlik yürüyüşü, Gördes Kaymakamı Büşra Uçar, Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Emniyet Amiri Abdülkadir Öztürk, Jandarma komutanı J.Kd.Bçvş. Fazıl Kalyon, Ak Parti Gördes İlçe Başkanı Rıza Dilcan, siyasi parti temsilcileri, dernek ve oda başkanları, meclis üyeleri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaşın yoğun bir katımlıyla gerçekleştirildi.

“15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız”


Milli Birlik Yürüyüşü, Devlet Hastanesi önünden başlayarak vatandaşların sloganlarıyla 15 Temmuz Şehitleri Parkına kadar devam etti. Daha sonra Gördes Kaymakamı Büşra Uçar, Belediye Başkanı Muhammet Akyol, İlçe Protokolü ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla 15 Temmuz Şehitleri Parkının açılışı gerçekleştirildi.

Açılış töreninden sonra 15 Temmuz Şehitleri Parkının meydanında vatandaşlara hitap eden Belediye Başkanı Muhammet Akyol, “15 Temmuz direncin ve dirilişin adıdır. 15 Temmuz Türk milletinin demokrasiye olan inancın göstergesidir. Tankların altına yatan ve göğsünü kurşunlara siper eden bu büyük milletin yazmış olduğu muhteşem bir destandır. 250’nin üzerindeki şehadet mertebesine yükselen şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Tüm şehitlerimize, gazilerimize ve yüce Türk milletine borçluyuz. Tabi ki bu noktada gücünü milletten almak suretiyle büyük bir liderlik göstererek Türk milleti ile birlikte bu tarihi destanı yazan Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti ve demokrasi tutkusu sayesinde destan yazıldı. 15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız” diye konuştu.

Tiyatro gösteriminde Şehitlerimiz yâd edildi

Ardından 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda çok sayıda vatandaşın katılımıyla Demokrasi Nöbeti tutuldu. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Milli ve Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz için düzenlenen turnuvalarda dereceye girenlere ödüllerini Gördes Kaymakamı Büşra Uçar, Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Jandarma komutanı J.Kd.Bçvş. Fazıl Kalyon tarafından takdim edildi.  Daha sonra Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif okutulup, Mehteran Gösterimi, canlı yayın bağlantıları ve Benim Adım Türkiye isimli tiyatro gösterimi gerçekleştirildi.

 

Dualar, mehteran, konuşmalar, sinevizyon gösterimleri ve canlı yayın bağlantıları eşliğinde devam eden Demokrasi Nöbeti’nde vatandaşlar için yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu.15 Temmuz Şehitler Parkını dolduran vatandaşlar, kurulan dev ekranlarda 15 Temmuz belgeselini izledi, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki konuşmasını canlı takip etti.

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5