MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Binlerce Manisalı Ecdada Gitti

Binlerce Manisalı Ecdada Gitti GAZİ Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Geçmişini bilmeyen geleceğe yön veremez’ düşüncesinden hareketle; Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 yıl önce başlatılan Haydi Manisa Çanakkale’ye projesi, bu yıl da binlerce Manisalının destan yazılan toprakları görmesi ve tanımasına olanak sağladı. ‘Çanakkale Geçilmez’ fikrini dünyaya aşılayan; tarih kitaplarına ve sinema filmlerine konu olan; sıcaklığını bugün gibi […]

Binlerce Manisalı Ecdada Gitti
05 Temmuz 2018 - 16:28 'de eklendi ve 1824 kez görüntülendi.
Binlerce Manisalı Ecdada Gitti

GAZİ Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Geçmişini bilmeyen geleceğe yön veremez’ düşüncesinden hareketle; Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 yıl önce başlatılan Haydi Manisa Çanakkale’ye projesi, bu yıl da binlerce Manisalının destan yazılan toprakları görmesi ve tanımasına olanak sağladı. ‘Çanakkale Geçilmez’ fikrini dünyaya aşılayan; tarih kitaplarına ve sinema filmlerine konu olan; sıcaklığını bugün gibi yüreğimizde hissettiğimiz Çanakkale’ye yaklaşık 7 bin kişiyi götüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, ecdada saygının ve özlemin önemini bir kez daha yüreklerimize nakış gibi işledi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatı doğrultusunda 4 yıl önce başlatılan ve tüm Manisalıların görmesi için 17 ilçede organizasyonu gerçekleştirilen ‘Haydi Manisa Çanakkale’ye projesi, bu yıl da vatandaşların yoğun katılımlarıyla gerçekleşti. İlk etabı 29 Nisan-12 Mayıs 2018 ikinci etabı da 18 Haziran-4 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşen Çanakkale gezilerine yaklaşık 7 bin kişi katıldı. 17 ilçeden genç yaşlı demeden Manisalıların katıldığı gezilerde, 1915-1916 yılları arasında yaşanan deniz ve kara muharebeleri anlatıldı. Dünya tarihinin sayfalarına adını altın harflerle yazdıran Çanakkale ile özdeşleşen simge ve sembolleri yakından gören Manisalılar, duygu dolu anlar yaşadı ve atalarımızın ruhuna dualar okudu.
‘Tarihimizden Aldığımız Güçle Geleceğe Uzanıyoruz’
Manisalıların kendilerine gerek sosyal medya hesaplarından gerekse basın yoluyla teşekkür ettiklerini ve bu teşekkürlerini her fırsatta dile getirdiklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “4 yıl önce başlattığımız bu projeyle yaklaşık 30 bin vatandaşımızı Çanakkale’ye götürdük. Bu yıl Ramazan ayı dolayısıyla ara verdiğimiz ve iki etaplı olarak gerçekleştirdiğimiz gezilere de yaklaşık 7 bin vatandaşımız katıldı. Rehber eşliğinde düzenlenen gezilerde, yalnızca Türk Tarihi değil Dünya Tarihi’nin de yeniden yazıldığı toprakları yakından gören vatandaşlarımız, atalarımızın ruhuna dualar okudu, minnet duygularını dile getirdi. Çanakkale’yi gururla yüreğimizde yaşıyor ve geleceğe emin adımlarla ulaşmak için çalışıyoruz. Bu manada vatandaşlarımız da düzenlediğimiz geziler için çeşitli mecralarda teşekkür ederek teveccühlerini iletiyorlar. Onların teveccühleri bizleri güçlü kılıyor” diye konuştu.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5