MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Başkan Çelik Uyardı

Başkan Çelik Uyardı Başkan Çelik’ten önemli uyarı Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 24 Haziran seçimlerinde oy kullanacak olan vatandaşların seçmen bilgi kartlarının muhtarlıklarda dağıtıma başladığını ifade ederek 18 Haziran tarihine kadar vatandaşların Muhtarlıklardan alabileceklerini ifade ederek vatandaşlara uyarıda bulundu. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 24 Haziran seçimlerinde oy kullanma işlemi için gerek olan […]

Başkan Çelik Uyardı
13 Haziran 2018 - 13:14 'de eklendi ve 2994 kez görüntülendi.

Başkan Çelik Uyardı

Başkan Çelik’ten önemli uyarı

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 24 Haziran seçimlerinde oy kullanacak olan vatandaşların seçmen bilgi kartlarının muhtarlıklarda dağıtıma başladığını ifade ederek 18 Haziran tarihine kadar vatandaşların Muhtarlıklardan alabileceklerini ifade ederek vatandaşlara uyarıda bulundu.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 24 Haziran seçimlerinde oy kullanma işlemi için gerek olan seçmen bilgi kartları hakkında vatandaşlara bir çağrıda bulundu. Kendisine ait seçmen bilgi kartlarını Çarşı Mahalle Muhtarı Vahit Karacalar’dan imza karşılığında teslim alan Başkan Çelik, vatandaşlara çağrıda bulundu.

18 Haziran tarihine kadar seçmen kartlarının mutlaka Muhtarlıklardan alınması gerektiği uyarısında bulunan Başkan Çelik  “24 Haziran’da Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimi yapılacak. Seçimlerle ilgili de seçmen bilgi kartlarımızı muhtarlıklarımızdan almamız gerekiyor. Ben de Çarşı Mahallesi Muhtarı Vahit Karacalar’dan seçmen kartımı imza karşılığında alıyorum. Vatandaşlarımız seçmen bilgi kartlarını 18 Haziran’a kadar muhtarlıklarımızdadır. Ondan sonra da Seçim Kurulu’na tekrar iade edilecek. İnternetten de sandık numaramızı tespit ederek, oyumuzu kullanabiliriz. Ancak seçmen bilgi kartlarımızla da daha rahat oluruz. Tüm vatandaşlarımız, muhtarlıklarımızdan 18 Haziran’a kadar seçmen bilgi kartlarını alsınlar. Çünkü muhtarlarımız Ramazan nedeniyle akşam gittiğinde insanları bulamıyor. Gündüz uyuyanlar ya da mukabeleye gidenler oluyor. Biz de vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Oy değerlidir. Mutlaka tüm vatandaşlarımız tercihlerini sandığa yansıtmalıdır. Gelişmiş demokrasilerin olmazsa olmazıdır. Bu noktada da oylarımızı kullanmak için, ülkemizin geleceği ile ilgili kararımızı ifade etmek için seçmen bilgi kartlarımızı 18 Haziran’a kadar muhtarlıklarımıza giderek muhtarlarımızdan alalım” dedi.

“VATANDAŞLAR SEÇMEN BİLGİ KARTLARINI MUHTARLIK BİNAMIZDAN ALABİLİR”

Ramazan ayı olması nedeni ile vatandaşlara ulaşmakta zorlandıklarını ifade eden Muhtar Vahit Karacalar “Seçmen bilgi kartlarını vatandaşlarımıza dağıtmaya başladık. Ancak akşam çıktığımızda, herkes Teravih Namazına gittiğinden ya da evde olmadıklarından dolayı vatandaşlarımıza ulaşamıyoruz. Eğer vatandaşlarımız, muhtarlığa uğrarsa ve seçmen bilgi kartlarını alırlarsa, oy kullanırken sandık görevlilerinin işlerini kolaylaştırmış oluruz. Vatandaşlarımız bir an önce seçmen kâğıtlarını alırlarsa bizi de memnun ederler” dedi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5