MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Yırcalı Anaokulu toprak yoksa hayat yok dedi

Minik TEMA oldular toprağı korudular Yırcalı Anaokulu toprak yoksa hayat yok dedi   Okulöncesi eğitimde nitelikli ve farkındalıklı etkinliklerle hem gönülleri hem bilinçleri aydınlatan Yırcalı Anaokulu, 2017 – 2018 eğitim öğretim yılında Akhisar’da Minik TEMA programını uygulayan tek kurum oldu. Program sonunda öğretmenler yılsonu belgelerini, öğrenciler ise Minik TEMA rozetlerini aldı. Çocukları doğaya çıkmaya teşvik ediyor […]

Yırcalı Anaokulu toprak yoksa hayat yok dedi
06 Haziran 2018 - 7:51 'de eklendi ve 2410 kez görüntülendi.

Minik TEMA oldular toprağı korudular

Yırcalı Anaokulu toprak yoksa hayat yok dedi

 

Okulöncesi eğitimde nitelikli ve farkındalıklı etkinliklerle hem gönülleri hem bilinçleri aydınlatan Yırcalı Anaokulu, 2017 – 2018 eğitim öğretim yılında Akhisar’da Minik TEMA programını uygulayan tek kurum oldu. Program sonunda öğretmenler yılsonu belgelerini, öğrenciler ise Minik TEMA rozetlerini aldı.

Çocukları doğaya çıkmaya teşvik ediyor

Yırcalı Anaokulu öğretmenlerinden Halime Tanrıverdi, “Saliha Hörmen ve Zahide Yıldız öğretmenlerimiz ile birlikte 5 yaş öğle grupları için Minik TEMA programına başvuru yaptık.Kabul edildiğimiz andan itibaren Minik TEMA eğitim programında bulunan 31 etkinliği günlük eğitim akışının içerisine ve veli katılımı etkinliklerine uyarlayarak gerçekleştirdik. Minik TEMAiçin  okul idaresinin ve velilerin desteğini en başından beri alıyoruz. Böylece programın genel amaçlarından olan okulda çocukları sınıflardan çıkararak, evde ise bilgisayar ve TV başından kaldırarak doğal alanları keşfetmeyi, doğayla anlamlı bir bağ kurmalarını ve duyularını kullanarak doğayı keşfetmelerinisağlamayı el birliğiyle gerçekleştirdik. Proje sayesinde çocuklarımızın, doğada hissederek, dokunarak, koklayarak ve duyarak, farklı deneyimler yaşama fırsatı bulması, böylece hem bedensel, hem de zihinsel gelişimlerinin olumlu yönde desteklenmesi hedefine adım adım ulaştık. Ayrıca proje okulda uygulanmaya başlayınca okuldaki tüm öğretmenlerin ve okul personelinin katılımıyla gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak üzere TEMA Vakfı’na 194 adet  fidan bağışı yapıldı. Bu başarıya ulaşmamızda emeği geçen, başta Okul Müdürü Yusuf Dindar olmak üzere, istekle etkinliklere katılan ailelere, aynı heyecanı paylaşan meraklı öğrencilerimize, Manisa İl Temsilcisi Sezgin Süner’e, Program Koordinatörü Hevdan Sönmez’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Daha fazla öğretmen ve öğrencinin katılımına ihtiyaç var

Konuyla ilgilikonuşan TEMA Vakfı Manisa İl Temsilcisi Sezgin Süner, “Minik TEMA programı gönüllü öğretmenlerimiz sayesinde uygulanıyor.Öğretmenler gerçekleştirdikleri uygulamalarla çocukların toprak, erozyon ve doğa konularında farkındalık kazanmasını sağlıyor.Zeytinin anavatanı Akhisar’dan “Toprağı Seviyorum” diyen ve toprakla etkinliklerden sanal oyunlara göre daha çok zevk alan, yaşamın içinden, anne babalarıyla, dedeleri anneanneleriyle etkinlik yapan bir akımı, Minik TEMA eğitim programının verimli uygulanmasıyla elde ettiler. Daha çok öğretmenimizi ve öğrencimizi TEMA Vakfı Doğa Eğitim Programları’na katılmaya davet ediyorum” dedi.

Okul Müdürü Yusuf Dindar iseAkhisar Yırcalı Anaokulu’nun Minik TEMA projesini gelecek yıl daha çok sınıfla yapmak istediğini belirtti.Yusuf Dinar; öğretmen, öğrenci ve velilere toprağına sahip çıkıp, doğa kaşifi olma yolundaki emin adımları için yürekten teşekkür etti.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5