MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

İKLİMİ DEĞİL, KENDİNİ DEĞİŞTİR” TEMALI RESİM-AFİŞ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

İKLİMİ DEĞİL, KENDİNİ DEĞİŞTİR” TEMALI RESİM-AFİŞ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU   Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Çevre ve İklim Değişikliği Projesi kapsamında Manisa Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosunca düzenlenen “İklimi Değil, Kendini Değiştir” temalı resim- afiş yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. Tevfik Lav Spor Tesislerinde düzenlenen törene, Manisa Valisi Mustafa Hakan […]

İKLİMİ DEĞİL, KENDİNİ DEĞİŞTİR” TEMALI RESİM-AFİŞ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
06 Haziran 2018 - 8:02 'de eklendi ve 2538 kez görüntülendi.

İKLİMİ DEĞİL, KENDİNİ DEĞİŞTİR” TEMALI RESİM-AFİŞ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Çevre ve İklim Değişikliği Projesi kapsamında Manisa Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosunca düzenlenen “İklimi Değil, Kendini Değiştir” temalı resim- afiş yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Tevfik Lav Spor Tesislerinde düzenlenen törene, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in yanı sıra, Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Nurettin Aytekin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinatörü Ural Sevener, projeye katkı sağlayan firma ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

15 Eylül 2017 tarihinde başlayan ve 14 Mart 2019 tarihinde bitecek olan proje kapsamında Şehir İçi ve Çevre Arterlerde İklim Değişikliği ve Çevre Konulu Billboardlar videolar, bilgilendirme ve reklam çalışmalarının devam edeceğini ifade eden Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Ural Sevener, daha 6 ay süresi bulunan 2’si Merkez İlçe Belediyesi, 2’si Merkez İlçe Kaymakamlığı, 1’i Valilik Olmak üzere Toplam 22 kamu kurum kuruluşunda karbon ayak izi hesaplama çalışmalarının yapılmakta olduğunu, çalışma bittikten sonra bir rapor çıkarılacağını ve bu kurumların çalışanlarına seminer verileceğini belirtti.

9 okuldan 105 eserin yarıştığı proje faaliyetinde İlkokul kategorisinde 5 eser, Ortaokul kategorisinde 5 eser ödüle layık görüldü.

Resim-Afiş Yarışmasının proje içinde direk kurgulanmış olmadığına değinen Sevener, proje kapsamında 10 okulda seminer ve bilgilendirme çalışmaları yaptıklarını, çevre bilinci çalışmalarında çocukları daha etkin bir hale getirmek için yarışmanın düzenlendiğini belirtti.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere Vali Güvençer ve protokol tarafından ödülleri verildi. Projeye katkı sağlayan Accel Grup, İşler Kitabevi ile Manisa Çölyak Organik Beslenme Derneğine Teşekkür Plaketleri Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer tarafından takdim edildi.

Tören sonrasında çocukların oynadığı geleneksel oyunlardan halat çekme, yumurta taşıma, çuval yarışı, bilye, seksek ve tombik oyunu renkli görüntülere sahne oldu.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5