MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

HAYATINIZ KONTROL EDİLMESİN

HAYATINIZ KONTROL EDİLMESİN Bizlere aktarılan algı, teknoloji ilerledikçe hayat kolaylaşacaktır. Evet genel olarak bu yönde ilerlese de tam olarak öyle değil. Hayatı kolaylaştıracak teknoloji sunulurken aynı zamanda, ne yerler , ne içerler ,ne marka tercih ederler, ne hediye seçerler, nerelere takılırlar gibi kişinin özeli olacak her şeyi öğrenmek için teknolojiyi sonuna kadar kullanırlar. Yetmezmiş gibi, […]

HAYATINIZ KONTROL EDİLMESİN
13 Mayıs 2018 - 13:03 'de eklendi ve 2681 kez görüntülendi.

HAYATINIZ KONTROL EDİLMESİN

Bizlere aktarılan algı, teknoloji ilerledikçe hayat kolaylaşacaktır. Evet genel olarak bu yönde ilerlese de tam olarak öyle değil.

Hayatı kolaylaştıracak teknoloji sunulurken aynı zamanda, ne yerler , ne içerler ,ne marka tercih ederler, ne hediye seçerler, nerelere takılırlar gibi kişinin özeli olacak her şeyi öğrenmek için teknolojiyi sonuna kadar kullanırlar. Yetmezmiş gibi, arge ler oluşturup teknolojiyi bu yönde artırma gayreti içine girerler.                                                       Ne demek istediğimi daha da açayım: Şu eldeki telefonlarla ilgili fazla bilginiz yoksa yada bilgim var ama ne yapayım diyorsanız bu az önce saydıklarıma maruz kalıyorsunuz demektir.

Arama motorları aradığınız her şeyi kaydeder, yüklediğiniz programları takip etmezseniz program yüklerken bazı çentikleri kaldırmadan yüklerseniz yada yükledikten sonra kullanmadan önce kontrol edip koruma almazsanız,sürekli sizinle ilgili not alırlar hatta fark etmeden indirdiğiniz programdan başka programlarda cihazınıza inmiş olur.                                                                                                       Ne hikmetse bu programlar her an kendini geliştiriyor gibi sürekli bir güncelleme derdindedirler. Neredesiniz diye konum ister , güncelleme ister, neleri sevip sevmediğinizi öğrenmek ister. Hatta o hale gelmiştir ki onların sormasına gerek bırakmayan kişiler, sosyal alem başta olmak üzere her durumunu kendi elleriyle paylaşırlar. Habere konu olan bir olay vardı. Hırsızlarda evde değiliz, tatildeyiz mesajı yayınlayan kişilerin evlerine giriyorlarmış. İzlediğim bir görüntüde de merkezi bir yere kurulan çadırın kapısında falcı yazıyordu. Buradaki falcı kıyafetindeki zat gelen kişilerin tüm özel bilgilerini onlara aktarmıstı. Yani: anne baba adı, okumuş olduğu okulları, evinin yerini, gezdiği yerleri gibi daha nice bilgiyi söyleyince kişiler dumura uğrayıp şaşırıyordu. Halbuki o kişi fal la falan öğrenmiyordu o bilgileri. Çadıra gelen kişilerin adını soyadını öğrenip arkadaki gizli bölümdeki bilgisayar ekibi sosyal hesabına ulaşıp, falcı denen kişiye gizli kulaklıkla bilgileri veriyordu. Sonra gelenlere bu bilgileri onların kendilerinin paylaştığını söyleyince de kişiler daha büyük dumura uğramışlardı.

Sağlık alanında, iş dünyasında, hizmet sektöründe, günlük hayatımızda, kısaca her alanda teknoloji ile karşı karşıyayız. Günlük hayatımıza kısaca bakacak olursak teknolojisiz bir günümüz neredeyse yok. Sabah bizi uyandıran alarm dan başlayarak su ısıtıcı,televizyon,telefon,bilgisayar,çim makinası,fırın,ütü,yürüyen merdiven, araba, vesaire vesaire. Sonrada diyoruzki her yer radyasyon.

Peki bunlar olmadan yaşayamazmıyız?                                                                                                                               Amazon bölgesindeki jawari vadisinde dünyadan kopuk yaşamış bir kabile bulunduğu söylendi ve bazı görüntüler sunuldu. Hatta bırakın o kabileyi Afrika nın belli bölgelerinde, Myanmar da,Somali de, Afganistan da, hatta amerikanın avrupanın merkezinde sokakta kalan insanlar, değil teknoloji ile yaşamak, normal yaşamak ve sadece karnını doyurabilmek için gerekli hayat şartlarından muzdarip halde yaşama gayreti içindeler.

Görüşmek umuduyla

ALLAH’a emanet olun …

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5