MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Manisa Yunusemre Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisi açtı

Emeğin Öyküsü Sergisi  Açıldı Manisa Yunusemre Halk Eğitim Merkezi tarafından 2017-2018 döneminde açılan kurslara katılan kursiyerlerin yaptığı el emeği göz nuru eserler yıl sonu sergisinde sergilendi. Emeğin Öyküsü ismi verilen yıl sonu sergi açılışına Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in eşi Fatma Dilek Güvençer, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin katıldı. Yunusemre […]

Manisa Yunusemre Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisi açtı
08 Mayıs 2018 - 19:09 'de eklendi ve 607 kez görüntülendi.

Emeğin Öyküsü Sergisi  Açıldı

Manisa Yunusemre Halk Eğitim Merkezi tarafından 2017-2018 döneminde açılan kurslara katılan kursiyerlerin yaptığı el emeği göz nuru eserler yıl sonu sergisinde sergilendi. Emeğin Öyküsü ismi verilen yıl sonu sergi açılışına Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in eşi Fatma Dilek Güvençer, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin katıldı. Yunusemre Halk Eğitim Merkezi tarafından 2017-2018 eğitim öğretim döneminin 7 aylık süresi içinde 1061 kurs açıldı. açılan kurslara 15 bin 58’i kadın, 7 bin 424’u erkek olmak üzere toplam 22 bin 482 kursiyer katıldı.

Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aynur Özdemir, “Türk Milli Eğitiminin temel amaç ve ilkeleri doğrultusunda; hayat boyu öğrenme anlayışı içerisinde her yaş ve eğitim düzeyindeki bireylerin mesleki, teknik, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. İstihdamlarını kolaylaştırmak ve sosyal içermelerini destekleyerek toplumun yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlayan Yunusemre Halk Eğitim merkezimiz; “yetenek ve emek sizin, eğitim ve destek bizim işimiz” sloganıyla ülkemizin her bireyinin eğitimini önemsiyor, ulusaldan yerele ilçemizde kutsal eğitimi ilk gün ki heyecanımızla yaygınlaştırıyoruz. Toplumların gelişmesinde halk eğitim merkezlerinin önemli görevi daima üreten, Ülke ekonomisine katkıda bulunan, sosyal ve kültürel alanlarda bireylerin gelişimlerini önemseyen ve bu anlayışla hayat boyu eğitim ilkesiyle bireyleri geliştirmektedir. Kurumumuzda 2017-2018 eğitim dönemi 7 aylık süre içinde; 1061 kurs ile 15 bin 58’u kadın 7 bin 424’u erkek olmak üzere 22 bin 482 Kursiyer eğitim almıştır. Kurumumuzda l ve 2. kademe 75 okuma-yazma kursu; Al ve A2 seviye 17 yabancılar için Türkçe kursu açıldı. 7 adet yabancılar için meslek edindirme kursu ve İŞKUR ortaklığıyla 14 meslek kursu açarak her yaş grubundan bireye eğitim olanağı sağladık. Her zaman her yerde herkes için halk eğitim ilkesini benimsemiş, öncü bir eğitim kurumu olma hedefiyle yarınlarımızı güçlü kılacağız” dedi.
Yaşayan bir tarihi olan ve Atatürk’ü gören 1923 doğumlu Melahat Öner, o dönemde yaşadıklarını anlattı. Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından serginin açılış kurdelesi kesildi. Kursiyerler tarafından hazırlanan eserleri incelediler.
HABER:KENAN YÜCEEL

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5