MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Doğan Ensivri  ‘İki Yüzlüsünüz’

Doğan Ensivri  ‘İki Yüzlüsünüz’ Manisa Büyükşehir Meclis Üyesi Doğan Ensivri Fransa’nın Strasbourg şehrinde Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde Türkiye yi temsilen katıldı. Ensivri konseydeki katılımında Avrupalılara ‘İki Yüzlüsünüz’ dedi. Avrupa Komseyi Yerel ve Bölgesel yönetimler Kongresi’nde (YBYK) konuşma hakkı verilen PKK destekçisi Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret’e Doğan Ensivri ve Türk Heyetinin […]

Doğan Ensivri  ‘İki Yüzlüsünüz’
29 Mart 2018 - 12:42 'de eklendi ve 1158 kez görüntülendi.

Doğan Ensivri  ‘İki Yüzlüsünüz’

Manisa Büyükşehir Meclis Üyesi Doğan Ensivri Fransa’nın Strasbourg şehrinde Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde Türkiye yi temsilen katıldı. Ensivri konseydeki katılımında Avrupalılara ‘İki Yüzlüsünüz’ dedi.

Avrupa Komseyi Yerel ve Bölgesel yönetimler Kongresi’nde (YBYK) konuşma hakkı verilen PKK destekçisi Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret’e Doğan Ensivri ve Türk Heyetinin cevabı gecikmedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Doğan Ensivri Fransa da düzenlenen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi (YBYK) ne Türkiye heyeti katılım sağladı.
Konseyde Cizre Cumhuriyet Başsavcılığınca “Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ne karşı silahlı isyana tahrik ve terör örgütünün propagandasını yapmak, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek” iddiasıyla hakkında soruşturma açılan Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret’in Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin (YBYK) bu hafta Strasbourg’daki genel kurul oturumlarına konuşmacı olarak davet edilmesi Konseye katılan MHP AKP ve CHP Türk heyeti tarafından büyük tepki aldı. Konsey üyeleri içerisinde Manisa Büyükşehir Meclis üyesi Doğan Ensivri de bulunuyordu.
Ensivri şu sözlerle tepkisini dile getirdi
“Ülkemizi temsilen geldiğimiz bu konseyde konuşmama şu şekilde devam etmek istiyorum.
1927 ler de Türkiye nüfusu 13.648.270 iken Kürt nüfusu 1.184.446 rakamlarındaydı. Bugün Türkiye yaklaşık 85 milyon iken Kürt nüfusu ise 8 milyon civarındadır. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana soykırım ve asimilasyon gibi bir düşünceye yer verilmemiş ve onlarda bizim her zaman kardeşlerimiz olmuşlardır. Biz Kürtlerle eşit haklara sahip olmakla birlikte ülkemizde hiçbir mağdur edici duyumları da yoktur. Hatta şu sözlerime değinmek istiyorum ki, Avrupa Devletleri PKK ya destek verip cesaretlendirmezlerse Kürt Kardeşlerimizle yaşamaya devam ederiz.
Şuan burda onun örneğini yaşamaktayım. Mahkemesi hala bitmemiş ve Türk devletinden maaşının büyük bir kısmını almaya devam eden, yargı önünde suçlanan bir kişiye konuşma hakkı veriliyor. Bu durumu yerel yönetimler meclisinin değerlendirmesine bırakıyorum.
Ve konuşma hakkı verilen belediye başkanından şu sözleri söylemesini istiyorum. ‘Ben PKK’dan talimat almadım. Hendekler kazılırken haberim yoktu. PKK ya finans aktarmadım’ diye teyit ederse bizde mevcut yaptırımlara karşı muhalefet olarak mücadele etme sözü veriyoruz. ‘ dedi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5