MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Şehit Hikmet Güler’in ismi okula verildi

Şehit Hikmet Güler’in ismi okula verildi   2012 yılında Hakkâri İli’nde bölücü terör örgütü mensuplarınca yola döşenen el yapımı patlayıcının (EYP) patlaması sonucunda şehit olan Uzman Çavuş Hikmet Güler’in ismi Köprübaşı Borlu Mahallesinde bulunan İmam Hatip Lisesi’ne verildi.   Törene Köprübaşı Kaymakamı Volkan Hülür, Belediye Başkanı Zafer Mergen, Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve […]

Şehit Hikmet Güler’in ismi okula verildi
25 Mart 2018 - 8:41 'de eklendi ve 8239 kez görüntülendi.

Şehit Hikmet Güler’in ismi okula verildi

 

2012 yılında Hakkâri İli’nde bölücü terör örgütü mensuplarınca yola döşenen el yapımı patlayıcının (EYP) patlaması sonucunda şehit olan Uzman Çavuş Hikmet Güler’in ismi Köprübaşı Borlu Mahallesinde bulunan İmam Hatip Lisesi’ne verildi.

 

Törene Köprübaşı Kaymakamı Volkan Hülür, Belediye Başkanı Zafer Mergen, Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş, Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Salihli İrtibat Bürosu Sorumlusu Abdullah Varol, Köprübaşı İlçesi Daire Amirleri ve MHP Salihli Belediye Meclis Üyesi Yunus Candan ile Şehidimizin babası Muammer Güler, Şehidimizin eşi Dilek Güler ve yakınları ile çok sayıda Şehit yakını ve Gaziler vatandaşlar katıldı.

 

Tören sonrası şehidin ailesi ve katılımcılar, okulun içinde Şehit Hikmet Güler adına düzenlenen bölümü gezdi. Şehidimizin hayrına törene katılanlara pilav ve ayran ikramı yapıldı.

 

Köprübaşı Kaymakamı Volkan Hülür; “Şehit Aileleri, Şehitlerimizin bizlere bırakılan kutsal emanetidir. Bugün bu topraklarda özgürce yaşıyorsak, canını ve kanını bu kutsal topraklar için veren Şehitlerimizin sayesindedir. Maddi ve manevi olarak her zaman Şehit Ailelerimizin yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş yaptığı konuşmada, ‘Şehidimiz Hikmet Güler; vatanı, milleti için Şahadet şerbetini 2012 yılında Çukurca yakınlarında teröristlerce menfeze konulan patlayıcı maddenin uzaktan kumandayla patlatılması sonucu hayata gözlerini yummuştur. Şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Daima onları gönlümüzde, kalbimizde muhafaza edeceğiz. Bugün okulumuza Şehidimiz Hikmet Güler’in ismini vermenin gururunu yaşıyoruz. Devletimiz daima yanımızda. Son yıllarda Şehit yakınlarına ve Gazilerimize yasal düzenlemelerle birçok katkı sağlayıcı gelişmeyi görmekteyiz. Bu hususlarda başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya ve emeği geçen tüm hükümet yetkililerine teşekkür ediyorum’ diye konuştu.

 

Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş ile Şehit Aileleri ve Gaziler program sonrası Köprübaşı Kaymakamı Volkan Hülür’ü makamında ziyaret etti.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5