MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

MEVSİMİN İLK ÇİLEK HASADI YAPILDI

MEVSİMİN İLK ÇİLEK HASADI YAPILDI Manisa ve çevresinin en fazla çilek üretimi yapılan bölgelerinden Köprübaşı ilçesinde, mevsimin ilk çilek hasadı yapıldı. Üretici Rahim Özcan (43), kışlık örtü altı çileğin ilk hasadında 1500 kilogram ürün aldıklarını belirterek, çileğin kilosunun 10 TL’ye İzmir Hali’nde satıldığını söyledi. Çileğin geçen yıl kilosu 7 TL, önceki yıl ise 12 TL’den […]

MEVSİMİN İLK ÇİLEK HASADI YAPILDI
14 Mart 2018 - 13:05 'de eklendi ve 4182 kez görüntülendi.

MEVSİMİN İLK ÇİLEK HASADI YAPILDI

Manisa ve çevresinin en fazla çilek üretimi yapılan bölgelerinden Köprübaşı ilçesinde, mevsimin ilk çilek hasadı yapıldı. Üretici Rahim Özcan (43), kışlık örtü altı çileğin ilk hasadında 1500 kilogram ürün aldıklarını belirterek, çileğin kilosunun 10 TL’ye İzmir Hali’nde satıldığını söyledi. Çileğin geçen yıl kilosu 7 TL, önceki yıl ise 12 TL’den satıldığını aktaran Rahim Özcan, fiyatların böyle gitmesi halinde üreticinin bayram edeceğini aktardı.

Mevsimin İlk Çileği

Üretici Rahim Özcan, havaların iyi gitmesi ve tüplü fide kullanımı dolayısıyla normalde Mart ayı sonunda yapılması gereken hasadın erken yapıldığını da kaydetti.

Manisa Köprübaşı İlçe Gıda Tarım ve Hayavancılık Müdürü Alptekin Sağıroğlu, ” toplam 3 bin 500 dekarda 150 üreticimiz çilek yetiştiriyor.Yıllık 10 bin 500 ton çilek hasadı yapılıyor.İlçe ekonomisine büyük girdiler sağlanıyor, çileğin tadı, aroması çok güzel. İlaç ve gübre kullanılmıyor çileklerimiz organik. Allah kazancımızı bereketlendirsin. Örtü altı çileğinden sonra tarla çileklerimiz de yetişiyor.Önümüzdeki günlerde tarla çileğimizin de hasadına başlayacağız” dedi.

 

 

MEVSİMİN İLK ÇİLEK HASADI YAPILDI

MEVSİMİN İLK ÇİLEK HASADI YAPILDI

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5