MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

SAĞLIK MÜDÜRÜ TIP BAYRAMINI KUTLADI

SAĞLIK MÜDÜRÜ TIP BAYRAMINI KUTLADI   Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Necip YEMENİCİ 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayan bir mesaj yayınladı. Yemenici yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi. Gelişmiş ülkelerin temel hareket değerleri her zaman insan ve sağlık olmuştur. ‘’İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’’ diyerek insanın önemini gören ecdadımız bu vesileyle nice devletler kurmuştur. Manisa […]

SAĞLIK MÜDÜRÜ TIP BAYRAMINI KUTLADI
13 Mart 2018 - 14:16 'de eklendi ve 1903 kez görüntülendi.

SAĞLIK MÜDÜRÜ TIP BAYRAMINI KUTLADI

 

Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Necip YEMENİCİ 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayan bir mesaj yayınladı. Yemenici yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi.

Gelişmiş ülkelerin temel hareket değerleri her zaman insan ve sağlık olmuştur. ‘’İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’’ diyerek insanın önemini gören ecdadımız bu vesileyle nice devletler kurmuştur. Manisa Sancağı’nda yetişen Cihan Padişahı Kanuni Sultan Süleyman Han’ın  “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” sözü devletimizin sağlığa ve insana verdiği önemi gösteren en güzel sözlerden biridir dedi.

Günümüzde özellikle son 15 yıldır ‘’önce insan’’ anlayışıyla sürdürülen sağlık politikaları neticesinde ülkemizin sağlık sistemi, Avrupa ülkelerinin hatta Amerika’nın özendiği ve rol model olarak almak istediği bir dönüşüm yaşamıştır ifadelerini kullandı.

Yemenici gelinen bu başarılı noktada en büyük payın ise sağlık çalışanlarına ait olduğu vurgusunu yaparak şöyle devam etti. Ülkemizin sağlık düzeyini yükseltmek ve gelecek nesillerin daha sağlıklı şartlarda büyümesi için varız. Bütün çalışanlarımızla ilimizin ve dolayısıyla ülkemizin sağlığını yükseltebilmek adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum.

Bu duygularla insan yaşamını her şeyin üstünde tutan, zor koşullarda özveriyle çalışan sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını gönülden kutluyor başarılarının devamını diliyorum ifadelerini kullandı.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5