MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Lise öğrencisi verdiği kiloları ile dikkat çekiyor

Lise öğrencisi verdiği kiloları ile dikkat çekiyor Manisada aşırı kiloları nedeniyle günlük yaşamında sıkıntılar yaşamaya başlayan lise son sınıf öğrencisi Begüm Bayar(17), azmiyle doğal yöntemlerle yaptığı spor ve egzersizlerle 6 ayda 40 kilo verdi. Sınıf arkadaşları içerisinde alay söz konusu olan Begüm  Bayar parklarda doğal yöntemle yaptığı spor ile kilo vermeyi başardı. Arkadaşları ise Begüm […]

Lise öğrencisi verdiği kiloları ile dikkat çekiyor
06 Mart 2018 - 19:56 'de eklendi ve 2905 kez görüntülendi.

Lise öğrencisi verdiği kiloları ile dikkat çekiyor

Manisada aşırı kiloları nedeniyle günlük yaşamında sıkıntılar yaşamaya başlayan lise son sınıf öğrencisi Begüm Bayar(17), azmiyle doğal yöntemlerle yaptığı spor ve egzersizlerle 6 ayda 40 kilo verdi.

Sınıf arkadaşları içerisinde alay söz konusu olan Begüm  Bayar parklarda doğal yöntemle yaptığı spor ile kilo vermeyi başardı. Arkadaşları ise Begüm Bayar’ın  kilo vermiş durumunu görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler.

 
Begüm  Bayar kilo verme süreci hakkında bilgiler verdi. Bayar   “Diyete başlama sebebim öncelikle çok fazla kiloluydum. Kilolarım rahatsız ediyordu. Sınıf arkadaşlarımın içerisinde mahcup oluyordum. Arkadaşlarım  arasında alay söz konusu oluyordu. Herhangi bir mağazaya gittiğimde üstüme yaşımdan çokça büyük kıyafetler almak zorunda kalıyordum. Kendi yaşıtımın insanı değildim.  Bende böylelikle diyetisyene gidip bir uzman tarafından yardım alarak diyete başlamaya karar verdim. Spor çok yaptım yapmaya devam ediyorum.  6 ayda 40 kile verdim. şuan halen kilo verme sürecim devam ediyor”  dedi.
 
 

Begüm  Bayar’ın arkadaşı   Mürüvvet Kavukcu  ise Begüm’ü  ilk gördüğünde  çok şaşırdığını söyledi.  Uzun süredir Bayar’ı  görmediğini söyleyen  Kavukcu arkadaşı  Begüm’ün bu kadar kısa sürede kilo  verdiğini kendisinin çok şaşırdığını aktardı.

 
 
Beslenme ve Diyet Uzmanı  diyetisyen  Ceyna Uysal Kilo problemi olan kişiler öncelikle herhangi bir hekime veya diyetisyene başvurmaları gerektiğini Sağlıklı besin adı altında satılan  ürünlerin alınmaması gerektiğini söyledi  ve sözlerine şöyle devam etti;  “Kilo problemi olan kişiler öncelikle herhangi bir hekime veya diyetisyene başvurması gerekiyor. Kendi yaptıkları programlar da kas kayıpları yanlış beslenme yada doğru bildikleri yanlışları orta çıkarmış oluyoruz. Mutlaka birinin desteği olursa hem iletişim anlamında hem motivasyon anlamında ona bir destek sağlamış oluyoruz. Kişinin kesinlikle beslenmeyi öğrenmesi lazım. Sağlıklı besin adı altında satılan bazı ürünler kişi için yanlış olabilir  yada kişiye zarar verebilir. O yüzden beslenme kişiye özeldir. Mutlaka diyetisyen kontrolün de olursa bütün bölgesel yağlanmaları giderme yada motivasyon anlamda da bir destek sağlanmış olunur” şeklinde  konuştu.
 
HABER:KENAN YÜCEEL
Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5