MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

AYŞE PALİTKIRAN YAZDI… YUNUSEMRE BELEDİYESİNDEN GÜNE DAMGASINI VURAN DAVET

YUNUSEMRE BELEDİYESİNDEN GÜNE DAMGASINI VURAN DAVET 1961 yılından beri her yıl 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanıyor. Kamuoyunun doğru, güvenilir ve en hızlı şekilde haber almasını sağlayan basın, olaylara farklı bakış açıları katarak, farklı fikirler farklı yorumlar getirerek halka, halkın en temel haklarından olan haber alma hakkının sağlanmasında köprü görevi görmektedir. Basının,  haber alma […]

AYŞE PALİTKIRAN YAZDI… YUNUSEMRE BELEDİYESİNDEN GÜNE DAMGASINI VURAN DAVET
18 Ocak 2018 - 20:17 'de eklendi ve 4501 kez görüntülendi.

YUNUSEMRE BELEDİYESİNDEN GÜNE DAMGASINI VURAN DAVET

1961 yılından beri her yıl 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanıyor. Kamuoyunun doğru, güvenilir ve en hızlı şekilde haber almasını sağlayan basın, olaylara farklı bakış açıları katarak, farklı fikirler farklı yorumlar getirerek halka, halkın en temel haklarından olan haber alma hakkının sağlanmasında köprü görevi görmektedir.

Basının,  haber alma özgürlüğündeki en etkili araç olduğunu, kurumlarla halk arasında bilgi akışını sağlayarak demokrasinin, anayasal hakların korunması için basının büyük bir vazife üstlendiğini söyleyebilirim.

Böyle özel bir günde Manisa Yunusemre  Belediyesi basıp mensuplarına hoş bir davette bulunarak geceye ev sahipliği yaptı. Davete katılan biri olarak söyleyebilirim ki gerçekten hoş bir karşılamaydı. Her şey ince ayrıntısına kadar düşünülmüştü.  Yemek ve müzik eşliğinde eğlenceli bir geceydi. Gecede halaylar, çiftetelliler mi oynanmadı? Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin harmandalı ise izlenmeye değerdi.

Böyle bir gecede bu kadar basın mensubu bir araya gelmişken yapılan hizmetlerden, çalışmalardan da bahsetmeden olmazdı. Başkan Çerçi konuşmasında basın mensuplarının gününü kutladı ve şunları ekledi; “ Yunusemre ailesi olarak örnek projeler yapmaya çalışıyoruz memnun olan var olmayan var. Bunun kararını vatandaşımız sandıkta verecektir. Önümüzdeki günlerde birçok projemizin temelini atacağız. Basın olarak da,  bu hizmetlerin duyurulmasında önemli bir görev üstleniyorsunuz. Sizler kameranızla kaleminizle hizmet ediyorsunuz, biz de ekibimizle bu şehrin değişimini, dönüşümünü, geleceğini tasarlama gayreti içerisindeyiz. Kısacası hepimiz bir aileyiz” dedi. Demokrasilerde medyanın önemli bir değer olduğunu söyleyen Çerçi, yasama yürütme yargı’nın yanında dördüncü kuvvetin de medya olduğunu dile getirdi.

Düşünce ve ifade özgürlüğü kısıtlanmadan doğru, onurlu, erdemli ve vicdanlı bir şekilde mesleği icra eden, toplumun en iyi şekilde haber alma hakkını elde etmesi için canını dişine takarak bu önemli vazifeyi üstlenen tüm medya mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım. Manisa’da en aktif belediye olarak gördüğüm Yunusemre Belediyesine, böyle özel bir günde basın mensuplarını unutmadığı için de teşekkürlerimi sunar, fikirlerin daima özgür kalmasını dilerim.

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5