MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

AYŞE PALİTKIRAN’IN KALEMİNDEN…

AYŞE PALİTKIRAN’IN KALEMİNDEN…    SEVGİ, ACI, MUTLULUK, SAVAŞ, HUZUR .. ESKİ VE YENİ YIL      Ve yılbaşı yaklaşıyor, bir senenin daha sonuna geldik buna sevinip kutlamalı mıyız, yoksa bir yılı daha tüketmiş olmanın hüznünü mü yaşamalıyız? Geride bıraktığımız koskoca bir yıl kimimiz için mükemmel kimimiz için çok zor ve sıkıntılıydı. Belki unutamayacağımız kadar güzel, belki […]

AYŞE PALİTKIRAN’IN KALEMİNDEN…
03 Ocak 2018 - 7:49 'de eklendi ve 2209 kez görüntülendi.

AYŞE PALİTKIRAN’IN KALEMİNDEN…

 

 SEVGİ, ACI, MUTLULUK, SAVAŞ, HUZUR .. ESKİ VE YENİ YIL

     Ve yılbaşı yaklaşıyor, bir senenin daha sonuna geldik buna sevinip kutlamalı mıyız, yoksa bir yılı daha tüketmiş olmanın hüznünü mü yaşamalıyız? Geride bıraktığımız koskoca bir yıl kimimiz için mükemmel kimimiz için çok zor ve sıkıntılıydı. Belki unutamayacağımız kadar güzel, belki de hayal kırıklığına uğradığımız bir yıldı.

   Umutları yeşertmek için yepyeni bir yıl bizi bekliyor, elbette başaramadığınız zaman düş kırıklığına uğrayabilirsiniz ancak, yeniden denemezseniz işte o zaman yapılacak hiçbir şey kalmamıştır. Önümüzde fırsatları değerlendirmek için yepyeni bir yıl var. Aslında yeni yıl demek hayaller demek değildir. Tüm o hayallerimize yeni umutlar dilemektir. Örneğin mutlu olmayı istemek değil, mutlu olmak için nedenler beklemektir. Ya da kredi kartı borcunuz var diye kimse yeni yıl hatrına bu borcu ödemeyecek, o yüzden bence yeni yıla bir ruh verip ondan bir şey beklemeyelim. Belki bambaşka insanlarla tanışacağız, belki kendimizi biraz daha tanıyacağız belki de olaylara daha farklı bakış açılarıyla yaklaşacağız ya da Platon’un felsefesi gibi “zincirlere bağlı kalacağız” veyahut kurtulmak için çırpınacağız. Bu yıl bazılarımız için sigarayı bırakacağımız, bazılarımız için yeni bir iş imkanı bulacağımız, bazılarımız için gerçekten diyete başlayacağımız, bazılarımız içinde hayallerimize kavuşacağımız ama hepimiz için çok sevip, çok sevileceğimiz bir yıl olsun. Yeni yılda bambaşka bir insan olmaya çalışmayın olabildiğinizin en yenisini olun.

    İyi ki yaşıyoruz ve halen hayat karmaşasında yer alıyoruz. İyi ki okuyabiliyoruz, dünyadan haberdarız hatta duyduklarımızı aktaracak kadar ajandamız, kalemimiz var. Ormanlarında nefeslendiğimiz, sularında serinlediğimiz yaşama alanlarımız var. Heybetli dağlarımız, bin bir çiçek açan kırlarımız, huzur timsali denizlerimiz var.

   Hep güzellikler mi var yani? Hayır olmasına hayır da. Çirkinliklerin sebebi de insanlar değil mi? Acılar, zulümler, hak ve adaletin dikkate bile alınmayacağı savaşlar acı ve gözyaşı keşke olmasa ama ne yazık ki olacak. Nefret, öfke, şiddet tohumunun hiç filizlenip büyüdüğünü gördünüz mü? Gereksiz hırs, art niyet, karalama, kıskançlıklarla nereye kadar gidebiliriz ki? Evet, hiç hak etmedikleri halde kıtlık ve sefaletle açlığa mahkum edilmiş çocuklar var. Oyuncak yerine mermilerle oynayanlara sevgi ve güveni nasıl öğretebiliriz ki? Art niyetin prim yapmasından endişeliyiz ve halen umut avcıları gibi her gün tazelediğimiz umutlarımızın peşindeyiz.

   Bir yılı daha geride bırakırken en büyük dileğim, tüm dünyayı sarmasını istediğim barış ve huzur. Kardeşin kardeşe hesap sormadığı, çocukların çocuk gibi yaşadığı, açlığın geride kaldığı, barış türkülerinin söylendiği aydınlık dolu bir yıl temennim. Sevginin egemen olduğu bir dünyada, nice güzel yıllara..

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5