MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Bu Çalışmalar Manisa Trafiğini Rahatlatacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi vatandaşların güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlayabilmesi ve trafik akışının rahatlayabilmesi amacıyla mevcut alanlarda modern kavşakların yapımına başlarken, bunu yanı sıra alternatif çözüm yöntemleriyle de sorunlara neşter vuruyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, bu kapsamda YSE Kavşağı ve Devlet Hastanesi kavşağında başlatılan düzenlemenin kısa süre içerisinde tamamlanacağını dile getirdi. Manisa Büyükşehir […]

Bu Çalışmalar Manisa Trafiğini Rahatlatacak
27 Aralık 2017 - 10:12 'de eklendi ve 687 kez görüntülendi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi vatandaşların güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlayabilmesi ve trafik akışının rahatlayabilmesi amacıyla mevcut alanlarda modern kavşakların yapımına başlarken, bunu yanı sıra alternatif çözüm yöntemleriyle de sorunlara neşter vuruyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, bu kapsamda YSE Kavşağı ve Devlet Hastanesi kavşağında başlatılan düzenlemenin kısa süre içerisinde tamamlanacağını dile getirdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan kavşak projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Vatandaşların güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlayabilmeleri ve trafik akışının hızlanabilmesi amacıyla il genelinde birçok noktada modern kavşakların yapımına başladıklarını belirtirken, bunun yanı sıra alternatif çözüm yöntemleriyle de sorunlara neşter vurduklarını dile getirdi.  Bu kapsamda YSE kavşağında trafik akışını düzenleyen bir çalışma başlattıklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, “İstanbul istikametinden gelip İzmir yönüne doğru araçların ışığa takılmadan direk dönüş yapabileceği bir cep oluşturuyoruz.  Açılacak olan yeni hastaneye şehir merkezinden gelip direk dönmek isteyenler içinde bir trafik düzenlemesi oluyor. Aynı zamanda Laleli Kavşağı’na da trafik yoğunluğuna göre ışıkların bekleme süresini, ayarlayan akıllı ışık sistemini de faaliyete geçireceğiz. Bu bölgedeki kavşak düzenlemesini kısa süre içerisinde tamamlayarak, vatandaşımızın hizmetine sunacağız” dedi
“Modern kavşak hizmete girmek için gün sayıyor”
Şehir içerisindeki trafik sıkışıklığını en az indirgemesi amaçlanan Öğretmenevi Kavşağı’nın mevcut durumu hakkında da bilgi veren Gençoğlu, ”Öğretmenevi kavşağında yapım çalışmalarında artık son aşamaya gelindi. Son kat asfalt çalışmaları yapılıyor, bunun yanı sıra peyzaj uygulaması devam ediyor.  Burada kamulaştırma yaptığımız bir alan olması nedeniyle kavşağın tamamlanması biraz aksadı. Ocak ayı içerisinde modern kavşağı vatandaşımızın hizmetine sunarız” dedi.
“Trafik sıkışıklığı çözülecek”
Devlet Hastanesi önünde de sinyalizasyon ve kavşak düzenleme çalışmasına başlayacaklarını belirten Gençoğlu, “Hem şehir merkezi istikametine giden, hem de stadyum yönüne doğru gidişte araç çakışmalarından dolayı trafik sıkışıklığı yaşanıyordu. Buradaki çalışmalarımızda kısa süre içerisinde tamamlanacak. Öğretmenevi Kavşağı ile birlikte buradaki düzenlememiş de hizmete girecek. Bunun yanı sıra OSB’nin çıkışında da bir kavşak projesinin de planlaması yapılıyor” dedi.
“Turgutlu rahat bir nefes alacak”
Turgutlu’da D300 (E96) karayolu üzerinde yapımı başlanan kavşak projesinin de inşaat çalışmalarının yolunda gittiğini belirten Gençoğlu, “Turgutlu’daki kavşak yatırımımızda hızla ilerliyor. Burada yüklenici firma yetkilileri 24 saat esasıyla çalışmalarını sürdürüyor. İşin planlanan bitiş süreci Temmuz ayı olmasına rağmen yüklenici firma yetkilileri bize projenin Nisan ayı sonlarına doğru kavşağı tamamlayabileceklerini bildirdiler. Turgutlu’da bunun yanı sıra cadde çalışmalarımız da var. Aynı anda kavşak çalışması da olunca vatandaşlarımız biraz mağdur oldu. Ancak gerek cadde çalışmaları, gerek kavşak projemiz tamamlanınca Turgutlulu vatandaşlarımız rahat bir nefes alacak ve ilçe çok daha modern bir görünüm kazanacak” ifadelerinde bulundu.
“Gecikmelerin sorumlusu tamamıyla biz değiliz”
Turgutlu’da prestij caddelerin inşaatında gerçekleşen gecikmelerin sorumlusunun tamamıyla Büyükşehir Belediyesi olmadığını belirten Gençoğlu, “Biz tüm alt yapıyı yaptıktan sonra üst yapı çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Bunun için özellikle Gediz A.Ş.’ den bir çalışma programı aldık. Bu çalışma programında elektrik kablolarının yer altına alınması ve direklerin kaldırılması var. Gediz A.Ş. Eylül ayında tamamlayacağı yerleri daha bitiremedi. Çalışmaları tamamladığı yerlere aynı anda üst yapı çalışmasına başlıyoruz. Bunun yanı sıra doğalgazla ilgili bir hat var mı, bunu öğreniyoruz. MASKİ‘de içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı eksiklikleri varsa bunları gideriyor. Bu çalışmalar sadece bizim kurumumuza bağlı olmadığı için, diğer kurumdaki her hangi bir gecikme bizleri de etkiliyor. Tabi vatandaşımız da mağdur oluyor. Emin olun bu mağduriyetten en çok biz üzülüyoruz. Vatandaşlarımıza şunu ifade etmek isterim. Diğer kurumların çalışmaları bittiğinde biz tüm caddelere girebilecek konumdayız” dedi.
“Çalışmalarda bir bütünlük sağlamayı amaçlıyoruz”
Alt yapı çalışmalarında da bir bütünlük sağlamak adını bütün caddelerimizde aynı anda çalışmalara başladıklarını da belirten Gençoğlu, “Gelen yapıcı eleştirileri dinliyoruz. Ancak siyasi amaçlı eleştirilere kulağımızı tıkadık. 6 ay sonra Turgutlu ilçemizde hiçbir sorunumuz kalmayacak. Akçakmak Caddesi’nde çalışmamamız tamamladık. Vatandaşlarımız çok memnun. Bu prestij caddelerinde de çalışmalar tamamlandığında inanıyorum ki vatandaşlarımız çok memnun kalacak” diye konuştu.
“İş yapan eleştirilir”
İçme suyu boruları yenilenen caddelerde çıkan eski içme suyu borularının inanılmaz kötü durumda olduğuna dikkat çeken Gençoğlu, “O borulardan değil su içmek, gördüğünüzde tiksinirsiniz. Yıllardır yapılmayan bu hizmetleri yapınca tabi eleştiriliyorsun. İş yapan eleştiriliyor. Biz doğru bildiğimiz şeyleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.
“Bir bir hayata geçiriyoruz”
Manisa trafiğini rahatlatmak amacıyla birçok noktada kavşak yapımına başladıklarını vurgulayan Gençoğlu, “Bunun yanı Salihli E96 karayolu üzerinde çok sık kaza oluyordu. Orada da viyadüklerle üst geçitten kavşak çalışmamız başladı. Yüklenici firmaya yaklaşık bir ay önce yer teslimi yaptık. Alaşehir’de de Denizli karayolu üzerinde kavşak çalışmamız başladı. Ahmetli ilçemizde de kavşak projemizin ihalesini yaptık. Yer teslimi yaptık. Yılbaşından sonra çalışma başlayacak. Saruhanlı kavşak projemiz de karayollarından onaylı. Ancak İzmir-İstanbul çevre yolunda çalışmaların bitmesini bekliyoruz. Eğer yoğunluk azalmazsa o projeyi de devreye sokabiliriz. İlçelerimizin trafik akışını güvenli hale getirecek olan bu kavşak projelerimizi bir bir hayat geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5