MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

MANİSA E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMUNDA HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU BAYANLARA YÖNELİK PROJE ÇALIŞMASI BİR İLKE İMZA ATTI

MANİSA E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMUNDA HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU BAYANLARA YÖNELİK PROJE ÇALIŞMASI BİR İLKE İMZA ATTI     Kurum Psikoloğu Dilşad YERLİ AKBAY ile Cezaevi Vaizi Hilal DEMİRALAY CAMBAZ birlikte bir çalışma yürütmekte olup müşterek belirledikleri konu başlıklarından seminerler tertip ediyorlar.  Kurum Psikoloğu konunun psikolojik boyutuna Ceza Evi Vaizi ise dini-manevi boyutuna değinerek […]

MANİSA E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMUNDA HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU BAYANLARA YÖNELİK PROJE ÇALIŞMASI BİR İLKE İMZA ATTI
06 Aralık 2017 - 7:18 'de eklendi ve 3625 kez görüntülendi.

MANİSA E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMUNDA HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU BAYANLARA YÖNELİK PROJE ÇALIŞMASI BİR İLKE İMZA ATTI

 

 

Kurum Psikoloğu Dilşad YERLİ AKBAY ile Cezaevi Vaizi Hilal DEMİRALAY CAMBAZ birlikte bir çalışma yürütmekte olup müşterek belirledikleri konu başlıklarından seminerler tertip ediyorlar.  Kurum Psikoloğu konunun psikolojik boyutuna Ceza Evi Vaizi ise dini-manevi boyutuna değinerek bayan hükümlü ve tutukluların o konu hakkında akıllarına takılabilecek hiçbir soru işaretinin kalmamasını hedefleniyor.

            Halen devam etmekte olan bu çalışma gerek Ceza İnfaz Kurumu idaresi gerek ise İl Müftülüğü idaresinin takdirini kazanmıştır.

            Seminere katılan hükümlü ve tutuklulardan da anlatılanların faydası konusunda olumlu dönütler alınmaktadır.

            Seminerlerin monolog seminer havasından çıkartılarak daha samimi ortamda gerçekleştirilmesi hükümlü ve tutukluların akıllarına takılabilecek sorularını rahatça sorup yanıt alabilmeleri hedeflenmektedir. Böylece konunun hem psikolojik hem de dini-manevi boyutuna değinilmesinin yanında anında soru sorarak, sorularına her iki boyuttan da cevap alabilmesi konuyu içselleştirme ve hayata daha kolay entegre etme imkanı sağlayacağına inanılmaktadır.

            Hayata dair her türlü meselenin çözümünde birbirine girift olmuş iki ilim dalının müşterek çalışması Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da dikkatini çekmiş ve bu projeyi tüm Ceza İnfaz Kurumlarına örneklik teşkil etmesi için duyurma faaliyetlerine girişmiştir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5