MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

BAŞKAN ÇERÇİ 13 ÜLKEDEN GELEN EDEBİYATÇI VE ŞAİRLERİ AĞIRLADI

BAŞKAN ÇERÇİ 13 ÜLKEDEN GELEN EDEBİYATÇI VE ŞAİRLERİ AĞIRLADI   Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çeşitli organizasyonlara katılmak amacıyla Manisa’ya gelen 13 ülkeden yaklaşık 35 edebiyatçı ve şairi makamında ağırladı. Manisa’da düzenlenecek organizasyona katılmak üzere şehrimize gelen 13 ülkeden 35 edebiyatçı ve şair Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret etti. Ziyarete Organizasyonun Koordinatörü […]

BAŞKAN ÇERÇİ 13 ÜLKEDEN GELEN EDEBİYATÇI VE ŞAİRLERİ AĞIRLADI
03 Aralık 2017 - 15:14 'de eklendi ve 1962 kez görüntülendi.

BAŞKAN ÇERÇİ 13 ÜLKEDEN GELEN EDEBİYATÇI VE ŞAİRLERİ AĞIRLADI

 

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çeşitli organizasyonlara katılmak amacıyla Manisa’ya gelen 13 ülkeden yaklaşık 35 edebiyatçı ve şairi makamında ağırladı.

Manisa’da düzenlenecek organizasyona katılmak üzere şehrimize gelen 13 ülkeden 35 edebiyatçı ve şair Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret etti. Ziyarete Organizasyonun Koordinatörü Yazar İzzet Karasu, Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (MAK-GÖÇ) Manisa Şube Başkanı Eyüp Deniz, Kıbrıs Balkanlar Avrasya Türk Edebiyatları Kurumu (KIBATEK) Genel Başkanı Mevlüt Kaplan, KIBATEK Onursal Başkanı Feyyaz Sağlam, Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu A. Kemal Baysak, Gürcistan Fahri Başkonsolosu Makvala Kharebava, MAK-GÖÇ Karşıyaka Dernek Başkanı İlhami Yıldız, 13 ülkeden gelen yaklaşık 35 edebiyatçı ve şair katıldı.

Birbirinden değerli isimleri makamında ağırlamaktan mutluluk duyduğunu kaydeden Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, “Sizleri ağırlamaktan çok mutlu oldum. Belediye olarak bir yandan şehrin geleceğini tasarlarken; bir yandan da insanımıza dokunmaya çalışıyoruz. Tabi gönül coğrafyamız da bunun içerisinde. Ortak bir medeniyetimiz zar. Geçmişte atalarımız çok büyük işler yapmış. Medeniyet inşa ederek dünyaya adaletle hükmetmişler. Gönül coğrafyamızda yaşayan herkes bizim kardeşimiz. Kalbimizde hepsinin ayrı yeri var. Türkçe de bizi bir araya getiren ortak değerimiz. Türkçemizin geliştirilmesinde yayılmasında sizlere büyük görev düşüyor. Bizler de üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız” diye konuştu. KIBATEK Genel Başkanı Mevlüt Kaplan ise kendilerini konuk eden Başkan Çerçi ve organizasyonun ev sahiplerine teşekkür etti. Ziyarette Başkan Çerçi konuklarına günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti. Ziyaretin sonunda Başkan Çerçi ve Eşi Dr. Melek Çerçi heyeti Yunuspark’ta gerçekleştirilen yemekte ağırladı.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5