MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

İrgat “15 Temmuz gecesi Memur-Sen 1 milyon üyesi ile meydanlardaydı”

İrgat “15 Temmuz gecesi Memur-Sen 1 milyon üyesi ile meydanlardaydı” 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ çerçevesinde 249 şehit adına etkinliklerimiz olacak, Memur Sen olarak nöbette olacağız. “15 Temmuz’a gelen süreçte nice darbe planlarını, nice darbeci homurdanmaları, nice cübbeli darbecileri, 27 Nisan gibi gece yarısı e-muhtıralarını iradesiyle boşa çıkaran bu milleti alt etmek için […]

İrgat “15 Temmuz gecesi Memur-Sen 1 milyon üyesi ile meydanlardaydı”
12 Temmuz 2017 - 11:29 'de eklendi ve 568 kez görüntülendi.

İrgat “15 Temmuz gecesi Memur-Sen 1 milyon üyesi ile meydanlardaydı”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ çerçevesinde 249 şehit adına etkinliklerimiz olacak, Memur Sen olarak nöbette olacağız.

“15 Temmuz’a gelen süreçte nice darbe planlarını, nice darbeci homurdanmaları, nice cübbeli darbecileri, 27 Nisan gibi gece yarısı e-muhtıralarını iradesiyle boşa çıkaran bu milleti alt etmek için sinsice hareket edip içimizden biriymiş gibi görünen FETÖ devreye sokulmuştu. Bu millet destansı bir direnişle hainlere ve işgalcilere dur dem,işti. Memur Sen de bu direnişin en önemli unsurlarından biri olarak mücadelede yerini almış, dik bir duruşla milletle birlikte hareket etmişti. Aynı duruşumuzla anma etkinliklerine destek vermeye ve nöbette kalmaya devam edeceğiz.

 

Milletin devleti olduğunu gösteren bir mühür

 

Diğer bütün terör örgütleriyle birlikte hareket eden, Gezi olaylarının gizli ortağı olan FETÖ ve arkasındakiler, 7 Şubat, 17-25 Aralık derken 15 Temmuz’da esas darbeyi vurmak için bir işgal ve darbe girişimi gerçekleştirdi. Ancak millet bu oyunların hiçbirine, korkutma, yıldırma ve sindirme planlarına geçit vermemekte kararlıydı. Milletçe topyekûn sokağa koşarak, iradesine sahip çıkarak, kenetlenerek oyunları bozdu. 15 Temmuz bize, artık kendi iradesine canı pahasına sahip çıkan bir sosyolojinin ortaya çıktığını gösterdi. 15 Temmuz, devletin, milletin devleti olduğunu gösteren bir mühür oldu. Netice itibariyle 15 Temmuz, yeni Türkiye’nin milletin bilge ellerinde yeniden inşasının ifadesi olmuştur.

 

15 Temmuz gecesi bütün bir ümmet dua halindeydi

 

15 Temmuz sadece bu ülkenin yaşadığı bir şey değildi. 15 Temmuz gecesi sabaha kadar Filistin’den Doğu Türkistan’a, Malezya’dan Fas’a bütün dünya Müslümanları, bütün bir ümmet dua halindeydi. Ümmetin kalbi o gece 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ve direnişin her bir noktasında atıyordu. Her bir şehitle birlikte şehit oluyorlar, her bir tank durduruldukça Tekbir getiriyorlardı. Birdik, birlikteydik, aynı dillerde dua, aynı gönülde sevda, aynı kavgada yumruktuk. Kaderimiz birbirimize bağlıydı. 15 Temmuz’la bunu bir kez daha idrak ettik.

 

15 Temmuz gecesi Memur-Sen 1 milyon üyesi ile meydanlardaydı

 

Memur Sen, nasıl 28 Şubat’ta, 27 Nisan’da darbe düzeneğiyle dişe diş mücadele ettiyse, nasıl bu ülkenin yararına olduğuna inandığı her gelişmede milletten yana açıkça tavrını koyduysa, nasıl 7 Şubat ve 17-25 Aralık kumpaslarında milletin iradesine sahip çıktıysa, 15 Temmuz gecesi de 1 milyon üyesiyle meydanlara çıkan Türkiye’nin en büyük sivil gücü oldu.

 

Direnişe, kazanımlarımıza, irademize sahip çıktık

 

Darbe girişimi püskürtüldükten sonra, şehitlerimizi defnedip, acımızı yüreğimize gömüp yaklaşık bir ay boyunca 81 ilde ve birçok ilçede ‘Direniş Nöbetleri’ tuttuk. Direnişe, kazanımlarımıza, irademize sahip çıktık.

 

Elbette yaptıklarımız bunlarla sınırlı değildi. Yurt içinde ve yurt dışında onlarca program organize ederek 15 Temmuz’u ve FETÖ’yü anlattık. Çünkü biz burada direnirken, hainler dünyanın her yerinde hakikati saptıracak dezenformasyon hareketi ve algı operasyonları yürütüyorlardı. Ziyaret ettiğimiz onlarca ülkede buna bizzat şahit olduk. Farklı dillerde 15 Temmuz Darbe Girişiminin kirli yüzünü anlatan yayınlar hazırladık. 15 Temmuz kumpasına ve darbe düzenine bir daha canlanmamak üzere son darbeyi indirmek anlamına gelen 16 Nisan referandumunda aktif rol aldık. 81 il ve 100’ün üzerinde büyük merkezde programlar düzenleyerek referandumun kabulü için ter akıttık. FETÖ ile mücadele sırasında çeşitli sebeplerle ortaya çıkan zaaflar ve mağduriyetler karşısında da milletin sıkıntılarını gidermeye çalıştık ve her düzeyde girişim ve çalışmalarla bu sürecin yarasız atlatılması için gayret ettik.

 

Gelecek nesillere adil şahitlik örnekliği bırakmaya gayret ediyoruz

 

Meydanda kazanılan zaferin yargı sürecinde yara almaması için her daim teyakkuzda olunması gerektiğine, rehavetin tamiri imkansız sonuçlar doğurabileceğine inandığımızdan, inisiyatif alarak sivil toplum kuruluşlarıyla istişareler ettik. Basın açıklamaları yaparak 15 Temmuz’u saptırma gayretlerini boşa çıkardık. Her eylemden sonra da duruşma salonlarını doldurarak şehit aileleri ve gazilerimizi yalnız bırakmadık.

 

249 şehide 1001 hatim

 

Sendika olarak 15 Temmuz’un ilk yıldönümünde de alanlarda olacağız. 15 Temmuz gecesini meydanlarda şehitlerin şanına yakışır bir şekilde yerimizi alacağız. Ayrıca 81 ilde Üzerinde 249 şehidimizin fotoğraflarının olduğu yelekleri giyen 249 üyemizle bir basın açıklaması yapacağız. Ardından yoklama alınacak ve her bir şehidimizin ismi söylendiğinde bütün kitle ayağa kalkarak ‘Burada!’ diyecek. Bu programlarla hem vefa anlayışımızın da bir gereği olarak şehitlerimiz ve mirasına sahip çıktığımızı ilan edeceğiz hem de 15 Temmuz hain kumpasını unutmadığımızı ve her an teyakkuzda olduğumuzu, direnişimizin sürdüğünü dosta düşmana ilan edeceğiz.

 

                                                                                        Mustafa İrgat

                                                                            Memur Sen İl Temsilcisi

                                                                           Sağlık Sen Şube Başkanı

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5