MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

YUNUSEMRE’DE ÖĞRENCİLERİN GÖZDE SPORU JUDO 

YUNUSEMRE’DE ÖĞRENCİLERİN GÖZDE SPORU JUDO  Yunusemre Belediyesi Yaz Okulları kapsamında açılan Judo kursu yoğun ilgi görüyor. Yaklaşık 200 öğrencinin katıldığı kursta öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla kitap okuma etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Yunusemre Belediyesi Yaz Spor Okulları’na öğrencilerin ilgisi oldukça yoğun. Yener Kahyalar Judo Salonu’nda Orhan Akdemir rehberliğinde haftada 3 gün eğitim alan çocuklar, bu sporu […]

YUNUSEMRE’DE ÖĞRENCİLERİN GÖZDE SPORU JUDO 
11 Temmuz 2017 - 11:37 'de eklendi ve 773 kez görüntülendi.

YUNUSEMRE’DE ÖĞRENCİLERİN GÖZDE SPORU JUDO 

Yunusemre Belediyesi Yaz Okulları kapsamında açılan Judo kursu yoğun ilgi görüyor. Yaklaşık 200 öğrencinin katıldığı kursta öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla kitap okuma etkinlikleri gerçekleştiriliyor.

Yunusemre Belediyesi Yaz Spor Okulları’na öğrencilerin ilgisi oldukça yoğun. Yener Kahyalar Judo Salonu’nda Orhan Akdemir rehberliğinde haftada 3 gün eğitim alan çocuklar, bu sporu çok seviyor. Judonun yanı sıra kitap okuma alışkanlığını pekiştirmek adına da okuma etkinliği düzenleyen kurs, bu çalışmasıyla da takdir topluyor. Öğrencilerin spora olan ilgisinin kendilerini memnun ettiğini anlatan Yunusemre Belediyespor Judo Hocası Orhan Akdemir sporun özellikle çocukların hayatında önemli bir yer tuttuğunu söyledi.

HAFTANIN 3 GÜNÜ EĞİTİM ALIYORLAR

Akdemir açıklamasında, “Yunusemre Belediyespor Yaz Okulları kapsamında yaklaşık 200 Judo sporcumuz eğitim almaktadır. Haftada 3 gün, 2 saat eğitim veriyoruz. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan kurtarıp, vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Saygı ve sevgi çerçevesinde sporcu kardeşlerimizin spora olan ilgisini yükseltmek istiyoruz. Çocuklarımıza sadece spor yaptırmayıp, kitap okuma etkinliği düzenliyoruz. Sportif çalışmalar neticesinde önce il, sonra, Türkiye ve Dünya’da başarılar hedefliyoruz. Kulübümüzün bize verdiği imkanlar gerçekten çok iyi bu vesile ile Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi ve Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan’a çok teşekkür ederim” dedi. 

ÜÇÜZ KARDEŞLER JUDOYU ÇOK SEVİYOR

Yaz okuluna katılan 13 yaşındaki üçüzler Serkan, Buse ve Selman Yalçın kardeşler yaşıtlarını bu sporu öğrenmeye davet etti. Üçüzlerden Buse Yalçın,  “Judo’nun fiziksel olarak hiçbir zorluğu yok.  Bu spor hem erkek hem kızlar rahatlıkla yapabilir. Bu sporu keyifle yapıyoruz. Kendimize güvenimiz artıyor.” şeklinde konuştu.  

HAYALLERİNİ KIZI GERÇEKLEŞTİRECEK

6 yaşındaki kızını judoya yönlendiren Özlem Mısırlıoğlu ise şunları söyledi: “Ben de daha önceden şu andaki hocamız Orhan Akdemir’in öğrencisiydim. Hedeflerime bazı nedenlerden dolayı ulaşamamıştım. Ama kızıma Judo sporunu sevdirmek amacıyla teklifte bulundum. Kızımda Judo sporunu yerine getirmek amacıyla Judoya yazıldı. Şuanda çok mutlu. Hayallerimi kızım yerine getirecek”

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5