Manisadasondakika.com, manisahaberi, manisahaber ,  manisagündem, manisaajanhaberleri,  manisakazahaberleri, manisadadeprem,

CANER DUMANER’İN KALEMİNDEN… KULLANILAMAYAN POTANSİYEL GÜÇ VE GELECEK-3

CANER DUMANER’İN KALEMİNDEN… KULLANILAMAYAN POTANSİYEL GÜÇ VE GELECEK-3 Saygıdeğer okurlarımız ;öncelik ile geçmiş olan Ramazan Bayramınızı en içten dileklerim ile kutlar,her gününüzün bayramlar kadar anlamlı,umutlu ve mutlu geçmesini temenni ederim. En son yazımda,işsizlik ve bunu olumsuz yönde etkileyip çözümsüz hale getiren iradi işsizlik  diğer bir adı ile isteğe bağlı işsizlik ile ilgili düşüncelerimi aktarmaya çalışmıştım. […]

CANER DUMANER’İN KALEMİNDEN…  KULLANILAMAYAN POTANSİYEL GÜÇ VE GELECEK-3
04 Temmuz 2017 - 22:42 'de eklendi ve 14162 kez görüntülendi.

CANER DUMANER’İN KALEMİNDEN…

KULLANILAMAYAN POTANSİYEL GÜÇ VE GELECEK-3

Saygıdeğer okurlarımız ;öncelik ile geçmiş olan Ramazan Bayramınızı en içten dileklerim ile kutlar,her gününüzün bayramlar kadar anlamlı,umutlu ve mutlu geçmesini temenni ederim.

En son yazımda,işsizlik ve bunu olumsuz yönde etkileyip çözümsüz hale getiren iradi işsizlik  diğer bir adı ile isteğe bağlı işsizlik ile ilgili düşüncelerimi aktarmaya çalışmıştım.

Bu haftaki yazım yukarıda bahse konu olan yazımın devamı niteliğinde olacaktır.

Yıllardan beridir,işsizlik sorunu nüfus yoğunluğunun artması ile birlikte günümüze kadar artarak gelmiştir.Tabiki bunun nüfus yoğunluğu dışında bir çok sebebi de bulunmaktadır.

Bu sebeplere örnek olarak;Kişisel,Toplumsal,Ekonomik,Politik,Sosyal vs. daha bir çok konu başlığını sıralaya biliriz.

İşsizlik veya istihdam sorunu Ekonomik,Sosyal,bilimsel, ve daha nice konularda gelişimini tamamlayamamış dünya ülkelerinin hemen hemen tamamında süregelmektedir.

Bu tür sorunların olmasından ziyade çözüm için izlenilen yol ve yöntemler çok önemlidir.

Ülkemiz gibi zengin topraklara bir o kadar zengin coğrafyaya sahip bir ülkenin ekonomisinin temelini TARIM ve  HAYVANCILIK teşkil eder.TARIM ve HAYVANCILIK konusunda yapılacak olan doğru programlar ve bunları uygulamaya sokacak olan doğru politik girişimler

Ülkenin sanayisini güçlendirecek ve bir çok konuda atılımlar yapmasını sağlayacaktır.

Aksi taktirde tarım ve hayvancılık bitme noktasına geleceği gibi,gelecek nesilleri dış kaynaklara bağımlı hale getirecektir.Buda ülkemiz adına bir felaket demektir.

Günümüzde işsizlik konusunda yapılan bir çalışma ile ilgili duygularımı sizler ile paylaşmak istiyorum.

İşsizlik fonu…Bu fonunun doğru kullanılması durumunda,ülke ekonomisine çok faydalı olacağına inanıyorum.Hatırlarsak bundan yıllar önce Tasarrufa teşvik fonu adı altında faydalı bir fon kurulma yoluna gidildi.Fakat kaynaklar doğru kullanılmadığı için ülkemiz için bir hezimet oldu.Öncelik ile şuna değinmeden geçemeyeceğim.Şayet bir fon kuruluyor ise amacına uygun olarak kullanılmalıdır.

Günümüzde hayata geçirilen issizlik fonunun amacı,kendi iradesinin dışında işini kaybeden insanların yeni bir kalıcı iş buluncaya kadar hayatını idame ettirmesini sağlamaktır.

Fakat günümüzde işsizliği tetiklemekte olan isteğe bağlı işsizlik sorunu ,bu fonun keyfi kullanıldığını akla getiriyor.Unutmamalıyız ki varlık zamanı üretmeden yapılan harcamalar,yokluk zamanı harcayacak kuruş bulamamamıza sebep olacaktır.Yani elimizdeki kaynakları doğru ve düşünerek kullanmalıyız.

Kimsenin  sahip olduğu işi keyfi düşünceler ile değiştirmemesi gerektiği gibi,İş vereninde iş imkanlarını yaşanılır bir düzeye getirmek için doğru yöntemler seçmesi gerekmektedir.

İnanıyorum ki ozaman işsizlik sorunu çözülmeye başlayacak,sanayinin kalifiye personel sorunu zaman çerçevesi içerisinde çözüme kavuşacaktır.

Hedefe varmanın en önemli kuralı;Kararlılık-Planlı Çalışma ve Sürekliliktir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5