MANİSA'DA SONDAKİKA. COM  MANİSAHABERLERİ  MANİSAHABER MANİSAGÜNDEM MANİSAGÜNDEMİ MANİSA AJANS HABERLERİ  MANİSA KAZA HABERLERİ MANİSADA DEPREM MANİSASPOR  Manisa'da cinayet  Manisa'da taciz Manisa'da tecavüz  Manisa'da Trafik kazası   Manisa'da intihar  Manisa'da silahlı kavga

Salih Ziya Celal ÜNAL’ın Kaleminden…

Salih Ziya Celal  ÜNAL’ın  Kaleminden… Evet Sevgili Manisalılar…. İlk yazımızla ilgili biraz da olsa eleştiriler aldık. Bu eleştirilere  teşekkür ediyoruz. Çünkü, okuyucu ya Sosyal medyadan yada Gazetemizin köşesindeki  yazımızı okumuş. Tabiiki bu konu üzerinde yorum yapmak okuyucularımızın hakkı. Biz geçen yazımızda Şehir Merkezimizin yol durumundan bahsetmiştik. Kenar Mahallelerimizdeki  Tedaş’a Yani Gediz A.Ş ile ilgili yazımızı […]

Salih Ziya Celal  ÜNAL’ın  Kaleminden…
16 Mayıs 2017 - 17:10 'de eklendi ve 4868 kez görüntülendi.

Salih Ziya Celal  ÜNAL’ın  Kaleminden…

Evet Sevgili Manisalılar….

İlk yazımızla ilgili biraz da olsa eleştiriler aldık. Bu eleştirilere  teşekkür ediyoruz.

Çünkü, okuyucu ya Sosyal medyadan yada Gazetemizin köşesindeki  yazımızı okumuş.

Tabiiki bu konu üzerinde yorum yapmak okuyucularımızın hakkı. Biz geçen yazımızda

Şehir Merkezimizin yol durumundan bahsetmiştik. Kenar Mahallelerimizdeki  Tedaş’a

Yani Gediz A.Ş ile ilgili yazımızı yazmamıştık.

Sevgili okurlarımıza biz her hafta bir konuyu ele alacağımızı ve O konu üzerinden yazılarımızı

Yazacağımızı bahsetmiştik. Manisa ‘da yaşıyoruz. Manisa’daki basın Mensupları da yazılarında yanlızca Merkezdeki olayları sizlere yansıtmıyor. Bizler aynen kuyruk kaldıran kuşları gibiyizdir. Ne zaman nerede olacağımız hiç belli olmaz. Çünkü haberi ne merkezi nede kenarı olur. Bizim için haber ve yazı değeri olan herşeyi bizler mübah görürüz. Onun için

Hatayı gördüğümüz an onu hemen haber yaparız ve Zülfükar’ a dokunuruz. Size teşekkür

Ediyorum. İşte eleştiriniz için Gediz A.Ş’yi bu yazıda eleştiriyorum.

Kenar mahallelerde gündüzleri sokak lambalarınız yanıyormuş.Evet bu da bir milli servettir.

İnsanların ihtiyaçlarının karşılanacağı zaman yanmaları gerekmektedir. Gereksiz zamanda yanarsa tabiiki, milli servete yazık olur. İnşallah dikkate alırsınız. Gediz A.Ş yetkilileri..

Evet gelelim bu haftadaki yazımıza :

Çevre İl Müdürlüğümüze..

Benim bildiğime göre ,Kentsel dönüşüm 2 ile 4 ay içerisinde  karara bağlanıyor. Zemin Etüdü                 sonrası çürük olan bina 45 gün ila  60 gün içerisinde yıkılıyor. Manisa’nın Merkezinde Adliye Lojmanları diye bilinen bu site 3 yıl önce yapılan zemin Etüdü sonrası burası boşaltıldı. Fakat hala burayla ilgili bir faaliyet yok. Burası yenilenmedi. Faaliyet yok dersekte yalan söyleriz.

Burada farklı  farklı  faaliyetler var. Emniyete de bu  mahallede oturan Ailelerce’de bir çok sefer ihbar gitti . Burası Şehrin orta göbeğinde bir mezbelelik. Genç çocuklarımız farklı amaçlar doğrultusunda buraya giriyorlar.  Ne yaptıkları Allahla kendi aralarında. Yarınlarda bunlardan birini kaybedersek bunun sorumluluğunu kimler alacak. Ne  bir kontrol, nede bir asayiş var burada.

Evet Sayın Çevre Müdürüm, Burayla ilgili yaptırımınızı hem biz, hemde mahalle sakinleri bekliyor. Sayın Şehzadeler Belediye Başkanım Ömer Faruk  Bey, bu yer sizin alanınıza ve Büyük Şehirin alanına giriyor.

Biran önce Bu Mezbeleliği ortadan kaldırın. Gençlerimizde burada değil spor salonlarında, Kitapsaray da , kütüphanelerde vede parklarda vakit geçirsinler. Halkla iç içe olsunlar.

Onların  kaçış noktası burası olmasın. Bu konuyu ele alacağınızı biliyorum. Sayın yetkililer

Belki de bu çocuklardan biri sizinde çocunuz olabilir. Benden Söylemesi..

 

Saygılarımla

Salih Ziya Celal  ÜNAL

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
google5ddbd6b0541026f5